Akce pro studenty / Kentico Academy

Chcete se stát vývojářem/vývojářkou, ale chybí vám praktické zkušenosti? Nespoléhejte jen na školu, pojďte je získat na praxi v Kentico Software. Pro praxi na zimní semestr se přihlašte již nyní.

Registraci jsme už uzavřeli, děkujeme. Registraci na další běh (letní semestr 2022) spustíme na podzim. Sledujte program Dne SPP na FI MU.

Tip pro studenty FI MU: praxe v Kentico splňuje nároky na předmět bakalářské stáže Programovánímagisterské stáže SE.

Co budete dělat

Podílet se na vývoji skutečného produktu – Kentico Xperience nebo Kentico Kontent, a sbírat praktické zkušenosti potřebné pro vývojářskou práci. 

Jak to vypadá v praxi

Na půl roku se stanete součástí malého vývojového týmu, který funguje agilně v měsíčních sprintech. Budete pracovat z pohodlí domova. Celý program se dělí do dvou částí: 

 1. Osvojení technologií a podpůrných nástrojů, se kterými pracujeme
  Nejprve vás zasvětíme do Jira a Git, tedy nástrojů, které vám usnadní práci v týmu a organizaci. Hned poté si na cvičných projektech pod vedením mentorů vyzkoušíte technologie, které v Kentico používáme. A co vás čeká, když uvidíme, že vám to jde? 👇 
 2. Práce na reálném produktu Kentico 
   Projdete si celý životní cyklus tvorby vylepšení v produktu. Pobavíte se s produkťáky, vyberete, co je potřeba udělat a vytvoříte s mentorovou pomocí návrh řešení. Naprogramujete ho a projedete code review. Navzájem si kód v týmu otestujete a poté ho vypustíte do světa. 

Pracovat budete pod vedením zkušených vývojářů z Kentico. Tito mentoři se s vámi podělí o všechna svá tajemství, abyste se naučili psát udržovatelný kód a dokázali si jej správně otestovat. A kdybyste všech workshopů, přednášek a projektů neměli dost, naši Agile Rangers se s vámi rádi potkají na virtuálních školeních měkkých dovedností. 

Pokud nás vzájemná spolupráce bude bavit, můžete se do našeho vývojového týmu přidat už nastálo. 

Co se u nás naučíte

 • JavaScript a v produktu i moderní frameworky (např. ReactJS nebo TypeScript) 
 • Backendové technologie od společnosti Microsoft, .NET 5.0 nebo .NET Core 3.1 framework a C#
 • Tvorbu automatizovaných testů
 • Principy agilního vývoje 
 • Práci v týmu a měkké dovednosti

... a spoustu dalšího! 

Budeme si rozumět

Praxe v Kentico  je určena především studentům a studentkám informatiky, ideálně se základními zkušenostmi s programováním, kteří nám mohou věnovat přibližně 20 hodin týdně. Máte už za sebou nějaký projekt? Znáte alespoň jeden objektově orientovaný jazyk a webové technologie vám nejsou úplně cizí? Dokážete přečíst cizí kód? Domluvíte se a přečtete dokumentaci v angličtině? V tom případě vás chceme poznat! 

Vašimi průvodci budou

Marián Varaga

Senior Developer, Kentico Xperience

Ondřej Valeš

Developer, Kentico Kontent

Základní informace

 • Registrace: do 19. 5. 2021
 • Start: od 1. 7. 2021
 • Délka trvání: 6 měsíců
 • Časová kapacita: 20 hodin týdně 
 • Je stáž placená?: ano
 • Forma: remote

Zajímá vás více

Jsme brněnská IT firma. Máme jednoho šéfa, který nezapomněl programovat, a dva globální produkty. Manažery, kteří se na svá místa poctivě propracovali. Vzdělávame se, pořád něco objevujeme a baví nás pracovat na užitečných projektech. Ať už je to třeba sázení stromů pro dobrou věc nebo přednášky pro veřejnost. 

Ohlasy

Praxe / Remote
14:57
Akce pro studenty

Tato akce již proběhla. Mrkněte na aktuální akce.

Aktuální akce

O akci

Se studenty*kami se pravidelně setkáváme na akademické půdě i mimo ni.

O akci

Předešlé akce

Buďte v obraze s Kentico News!

Rádi se s vámi podělíme o novinky v pravidelném newsletteru. Čerstvé články, podcasty nebo videa, termíny oblíbených akcí, firemní zprávy i volná místa. To vše vám přistane v e-mailové schránce – ne víc jak jednou měsíčně. Stačí vyplnit e-mailovou adresu.