Přejít na hlavní obsah
Seznamte se s Kentico Cloud

Seznamte se s Kentico Cloud

Na trhu jsme už 12 let. Na začátku jsme vytvořili skvělý produkt Kentico CMS.
Ten označuje americký Gartner za jeden z nejlepších systémů pro správu webového obsahu na světě.

Ale kdo nás zná, tak ví, že na vavřínech jen tak neusínáme. Dál jsme proto hledali způsoby, jak ulehčit práci všem vývojářům a marketérům. A vždycky jsme přitom věřili v budoucnost cloudových řešení. 

Před pár lety jsme získali CMS certifikaci pro Microsoft Azure, v roce 2013 to bylo Kentico+, CMS hostované v cloudu... a loni na podzim jsme v Las Vegas představili Kentico Cloud – kenticocloud.com. Produkt, který vyvíjí naše start-upové týmy. 

Cloudové CMS ≠ CMS v cloudu

Pokud znáte původní Kentico CMS, možná se teď ptáte: „Je tohle jen Kentico CMS hostované v cloudu?“ Ne, není. Už jsme to totiž zkoušeli dříve s Kentico+ a nefungovalo to. Došlo nám, že pokud chceme agenturám a jejich klientům poskytnout všechny výhody cloudu, musíme se vrátit zpátky a znovu promyslet celou CMS architekturu.

Víte, co v našem pojetí znamená vrátit se zpátky? Začít úplně od píky. Poskládat tým. Zmapovat konkurenci. Najít díru na trhu. A začít stavět. Kentico Cloud je úplně nový produkt v modelu Software-as-a-Service (SaaS). 

Kentico Cloud = Draft+Deliver+Engage

Chcete CMS, o které se nemusíte starat? 
Unavuje vás péče o servery, aktualizace, hotfixy, zálohování nebo správa pluginů?
Nechcete přepisovat kód webu jen proto, že si nerozumí s vaším stávajícím CMS?
Tak to byste si s Kentico Cloud mohli rozumět. Vývoj produktu jede na plné obrátky,
momentálně si můžete osahat následující funkcionality.

Sběr a tvorba obsahu na jednom místě

Kentico Draft připravujete strukturovaný obsah přímo v cloudu. Články, produktové popisky, metadata, obrázky... to všechno můžete dávat dohromady i bez toho, aniž byste museli vědět, jak bude vypadat finální podoba webu, aplikace nebo blogu. Na jednom místě vytvoříte sitemapu, obsahovou strukturu i zadání pro členy týmu, kteří mají obsah na starost.

Kentico Draft

Postup prací můžete jednoduše sledovat, diskutovat a hlídat termíny, že všechno jde jako po másle. Jakmile budete mít hotovo, vše potřebné jednoduše exportujete do stávajícího CMS nebo použijete Kentico Deliver, pomocí kterého obsah publikujete rovnou na webu. 

Přečtěte si případovku o tom, jak náš klient 3Seed díky tomu importoval 600 stránek obsahu během jednoho jediného dne. 

Export obsahu bez omezení

Kentico Deliver je headless CMS. Spojuje v sobě jednoduché rozhraní pro editory a API pro vývojáře. Ti pak mohou obsah rovnou zobrazovat na webu, v mobilní aplikaci, bezdrátových zařízení využívajících internet nebo jakémkoli jiném kanálu. Obrovská výhoda je, že jako vývojář můžete naše API použít na jakékoli platformě – pomocí libovolného programovacího jazyka a se svými oblíbenými nástroji. Přesně tak, jak jste zvyklí. 

Kentico Deliver

Jednoduše ovladatelná personalizace

Kentico Engage umožňuje sledovat pohyb uživatele na webu a na základě těchto dat jim pak přizpůsobovat obsah. Zároveň vám také řekne, jaké stránky vaši zákazníci navštívili, co a kde vyplnili nebo nakoupili. Říkáte si, že podobných nástrojů je na trhu hned celá řada? Na rozdíl od klasických analytik vytváří Kentico Engage profily jednotlivých uživatelů s kompletní historií jejich činností. Všechny informace pak můžete exportovat do jiných systémů nebo je použijete při personalizaci obsahu přímo na webu.

Kentico Engage

Budoucnost CMS je v Cloudu

Nechceme vyvíjet jen další CMS v řadě. Chceme agenturám doručit CMS, které bude podstatně lepší než to, které používají dnes. Spuštění Kentico Cloud je jen prvním krokem. Věříme, že v horizontu měsíců se z něj stane nejen užitečný, ale nenahraditelný produkt. Ten, který zásadním způsobem zvýší produktivitu práce i spokojenost klientů. Zatím není perfektní. Ale s vaší pomocí a zpětnou vazbou časem bude.

Pomůžete nám?

Vyzkoušejte Kentico Cloud na 30 dní zdarma

Chcete si číst dál?

Proč v Kentico refaktorujeme

S pojmem refaktoring se ve své profesi setkal snad každý vývojář. Jakýkoliv kód, který napíšete, začne nevyhnutelně zastarávat. Asi každý, kdo se podíval na své dílo s odstupem času, ví…

V kategorii Development

Produktem technologické firmy je inovace

Druhý díl rozhovoru s Petrem Palasem. Jak vidí budoucnost firmy a jak vnímá sám sebe jako CEO?

V kategorii Rozhovory

Jak se z vymýšlení nového kariérního webu vyloupla náborová komunikace firmy

Psal se rok 2015 a situace na IT trhu se najednou změnila. Už nestačilo napsat inzerát a čekat haldu životopisů. Uvědomili jsme si, že musíme pořádně zapracovat na prezentaci naší firmy a začít být ak…

V kategorii Život v Kentico

Potkejte se s námi offline

  • TestCrunch 2018

    Kamil bude povídat o zastupitelnosti testerských a developerských rolí napříč agilním týmem, Matej zase o našem UI testovacím frameworku a jeho postupném vylepšování.

  • Unihunt v Brně

    Jak poznáte, že se z někoho stal seniorní UX designér? Že by podle nejbarevnější sbírky post-itů? Nebo podle počtu stříbrných vlasů? Náš kolega Tadeáš Kubát vám odpoví! Přijďte si ho 24. 11. poslechnout na Unihunt a poznejte bodový systém, který s UX týmem vymysleli.