Přejít na hlavní obsah

Pro studenty / Den SPP na FI MU – jaro 2021

Meetup /

Online

Pro studenty

Den s průmyslovými partnery je pravidelná celodenní akce, která nabízí studentům a dalším zájemcům o dění na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity (FI MU) možnost seznámit se s tím, jak probíhá spolupráce FI MU s firmami v SPP (Sdružení průmyslových partnerů FI). Zapojili jsme se i letos.

Kentico na Dni SPP

Program

(9:30–11:30)

Co je Techincal Writing?

Pomalu přemýšlíte, co budete dělat po státnicích? Jednou z možností je určitě technical writing. U nás v Kentico se mu věnují hned dva celé týmy. Měli jste možnost s námi strávit společné dopoledne a dozvědět se, o čem tahle méně známá (ale stále technická) IT pozice je a jestli by vás bavila.

Provedli vás:

Branislav Smik

Customer Education Leader


Tomáš Nosek

Customer Education Leader


(10:40–11:50) 

BLOK 2 - Praktické výstupy spolupráce firem a FI MU

Dmytro Kuzmin představil svůj projekt KEVIN (Kentico Voice Interface) a podělill se o svoji osobní zkušenost s psaním závěrečné práce v Kentico.

Dmytro Kuzmin

V Kentico jsem se stal Developerem už jako student – chvíli po návštěvě Dne s průmyslovými partnery FI. V magisterském studiu jsem kombinoval školu a práci na plný úvazek. Zpětně oceňuji, jak mi zkušenosti a dovednosti ze světa reálné firmy ve studiu pomohly. Kentico je partnerem FI, takže jsem měl automaticky zajištěnou i stáž pro SSME Interim Project. Téma diplomové práce jsem si vybral tak, aby bylo kreativní i přínosné pro skutečný byznys. S produktovym tymem jsme tedy vymysleli téma na míru: „Kentico Voice Interface (KEVIN)“.

Dmytro Kuzmin, Developer

(11:50–13:00)

Online stánek – Discord

Kromě představení firmy a průběhu výběrového řízení jste se mohli potkat i s absolventem FI MU Davidem Beranem, který přiblížil svoji zkušenost s prací v Kentico. Dozvěděli jste se také více o tématech závěrečných prací, připravovaných akcích a naší spolupráci s FI MU. A na konci jste dostali prostor pro své dotazy.

David Beran

Developer

David se o programování zajímá už od puberty, kdy ho táta naučil základy Pascalu. Tvorbou webových stránek pro známé se vztah k technologiím ještě prohloubil, a tak si už při vysokoškolském studiu prošel několika brigádami – od internetových agentur po univerzitu. Nyní pracuje ve společnosti Kentico jako vývojář a dělá lektora kroužků pro děti Lužánkách, kde je učí bastlit a programovat. Ve volném čase rád čte, sportuje a ruší sousedy snahou naučit se hrát na kytaru.

Matěj Bystřický

Senior Recruiter


Barbora Lacinová

HR Website & Community Manager


Na stánku jsme vám představili naši firmu, produkty, technologie, kulturu i benefity.  Ukázali jsme vám právě otevřené juniorní pozice a přiblížili, jak probíhá výběrové řízení.


(12:30–14:30)

Hackerská výzva

Objev v sobě hackera a prolom naši stránku! 1337 – to nejsou obyčejná čísla. Je to jazyk stvořený hackery, kteří ho používali pro komunikaci na veřejných chatech. Angličtina, která některá písmena nahrazuje čísly. Říká se jí leet speak.

Že jste workshop nestihli? Nevadí, zkuste si to tady.

Provedli vás:

Ladislav Margai

Technical Leader


Radek Petruška

QA Manager


(16:00 – 18:00)

Kentico Academy: studentská praxe (Q&A session)

Baví vás programování, chcete se stát vývojářem/vývojářkou, ale nevíte, jestli máte potřebné znalosti? Chybí vám praktické zkušenosti? Získejte je na Kentico Academy. Na workshopu v rámci Dne SPP jste mohli o praxi zjistit vše, co vás zajímá, ještě dříve, než se přihlásíte do výběrového řízení.

Provedli vás:

Marián Varaga

Senior Developer, Kentico Xperience


Ondřej Valeš

Developer, Kentico Kontent


Na workshopu jste se potkali s: 

 • absolventy Kentico Academy – Milanem a Hankou
 • developerkou Zuzkou, která v předchozích bězích pomáhala studentům jako mentorka
 • současnými mentory – Mariánem a Ondrou

Tato akce již proběhla. Mrkněte na aktuální akce.

Aktuální akce

Předešlé akce

 • lis
  11
  2021
  Den SPP na FI MU – podzim 2021
  Virtuální meetup /

  Online

 • kvě
  19
  2021
  #7 / Kentico Academy: studentská praxe
  Praxe /

  Remote

 • kvě
  12
  2021
  Den SPP na FI MU – jaro 2021
  Meetup /

  Online

 • pro
  9
  2020
  DevOps workshop
  Workshop /

  Online

 • lis
  12
  2020
  Den SPP na FI MU - podzim 2020
  Meetup /

  Online

 • říj
  28
  2019
  Den SPP na FI MU - podzim 2019
  Meetup /

  FI MU

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.