Přejít na hlavní obsah

Campaign Specialist at Kentico Kontent

Pokud rozumíte marketingovým platformám a navíc vám nechybí byznysový nadhled, otvíráme pozici právě pro vás.

Co budete dělat?

Když se na počátku roku 2020 rozdělila firma na dvě produktové divize, vznikl nový kompaktní a velmi akční marketingový tým pro Kontent. A do něj teď hledáme specialist(k)u, který/á bude naše kampaně nejen plánovat a spravovat, ale i vyhodnocovat. Vaše práce ale nebude jen o datech. Poohlížíme se po posile s kreativními nápady, po člověku, který hledá stále nové, neotřelé úhly pohledu.

Budete mít pod palcem akviziční (searchové, displayové a video) kampaně i remarketing. Spolupracujeme s Googlem a s Google Ads integrujeme naše interní CRM Salesforce, jedná se tedy pro nás o zásadní platformu. Kampaně budete ale řídit i na placených sociálních kanálech – Facebooku, LinkedInu, Twitteru...

Jak to v týmu chodí?

Každý týden společně rozvrhneme, co budeme dělat. Budete součástí pravidelných releasů reportů nebo content assets – vaším úkolem bude navrhovat, na jaké platformy je umístíte, jaké pro ně vyhradíte finanční prostředky, a také na jakou skupinu reklamu zacílíte.

Zároveň budete sledovat stále se měnící trendy a aktivně hledat nové oblasti, kam bychom v rámci Google Ads mohli zaměřit své další aktivity. Budete vyhodnocovat, která klíčová slova jsou pro nás relevantní, která už ne, a o která bychom mohli své portfolio rozšířit. Platformy se rychle vyvíjejí, proto potřebujeme někoho, kdo dokáže s těmito změnami držet krok a průběžně podle nich kampaně optimalizovat. K tomu se vám určitě budou hodit dovednosti k vedení projektů.

Kampaně budete analyzovat. Zajímat vás bude, jak leady postupují konverzním trychtýřem až k obchodníkům. Kontent je enterprise B2B produkt, takže zákaznická cesta je delší než v B2C prostředí. Vy z Google Analytics vyčtete, jestli je vaše kampaň dobře nastavená, jakým konverzím pomohla, a jak ji můžete optimalizovat pomocí AB testování.

S kým budete spolupracovat?

Marketingovému týmu Kontentu šéfuje náš maratonský běžec Vojta. S Jožem budete řešit strategické otázky, třeba odkud potřebujeme získat leady, kde musíme přidat rozpočet nebo jak zvýšit úspěšnost kampaně. Pokud vymyslíte novou kampaň, Žaneta pro vás napíše copy a zkontroluje, že se nikde nevloudila chybička. Grafický návrh zajistí Matúš, náš Graphic Designer. Pokud plánujete složitější projekt a potřebujete například komplexnější landing page, vytvoří ji pro vás Web Designer Tomáš.

Vedle toho budete s šéfem produktového marketingu Coreym koordinovat veškeré zprávy, které o Kontentu vypouštíme do světa. Pravidelně se budete také synchronizovat s Katkou, naší Sales manažerkou – má k dispozici cennou zpětnou vazbu od obchodníků. Ta je k nezaplacení, když se potřebujete na hodnocení kampaní podívat z pohledu byznysu jako celku.

Už nějaký ten pátek spravujete Google Ads, pravděpodobně v B2B segmentu. Možná ve firmě, která vede globální marketingové kampaně, nebo třeba v agentuře. Už jste si osahal/a reporting a pokročilejší analýzu dat. Co u nás budete potřebovat?

  • Analytické PPC platformy, hlavně Google Ads, bravurně ovládáte.
  • Na placených sociálních médiích (především LinkedInu) jste jako ryba ve vodě.
  • Pokud jste už spouštěl/a kampaň v Quora, mile nás překvapíte.
  • Zastřešujete kampaně, takže se vám zkušenost s projektovým vedením bude hodit.
  • V týmu máme nastavenou otevřenou komunikaci, nebojíme se ozvat, když něco potřebujeme, představit nový nápad nebo dát zpětnou vazbu. Hledáme někoho podobně nastaveného.
  • Bez angličtiny (alespoň B2 slovem i písmem) se s některými členy týmu nedomluvíte.
  • Pokud ovládáte Intercom, máte u nás extra body.

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou/kolegyní z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný úvazek.

Co říkají kolegové z týmu

  • Vojtěch Bořil

    Kentico byla před roky jedna z mála českých firem, o které jsem si řekl, že bych pro ni fakt chtěl pracovat a trávit tam svůj čas. A to stále platí. Nejvíce si cením svobody, kterou tu máme. Nápady vítězí nad procesy a i proto je firma schopná tak rychle inovovat.

    Vojtěch Bořil, VP Growth & Marketing

Na pohovoru se uvidíte s…

Vojta Bořil

VP Marketing at Kentico Kontent