Přejít na hlavní obsah

Communications Officer

Jste kreativní, umíte skvěle psát a baví vás rozvíjet komunitu? Vytvořili jsme úplně novou pozici ve firmě a nejspíš hledáme právě vás! 

Co budete dělat?

Naslouchat, mluvit, psát, vysvětlovat a debatovat – s lidmi napříč firmou i s našimi (potenciáními) zákazníky tam venku. Jasně, srozumitelně a lidsky. Hledáme vlajkonoše a srdcaře, který naskočí do firmy a pomůže nám rozvíjet a komunikovat vše, co souvisí s naší vlastní transformací, oborem, ve kterém se pohybujeme, a pomocí firemní značky Kentico bude v online prostředí podporovat naše 2 produkty – Kentico Xperience a Kentico Kontent

Proč právě teď?

Na začátku roku jsme formálně rozdělili firmu a vznikly 2 produktové divize. Každá z nich má vlastní marketingové týmy, které se soustředí na vlastní zákaznické segmenty, cíle a komunikaci produktu. Zároveň ale potřebujeme proměnit a rozvíjet vnímání Kentico Software jako lídra na trhu a aktivně využívat naší reputace k podpoře obou našich produktů. Do jednoho inzerátu se nám všechno nevejdete, ale dostatečný obrázek byste měli získat po přečtení rozhovoru s Petrem Palasem nebo shlédnutím videa o marketingových týmech

Je fér říct, že tato role ve firmě dosud neexistuje. Víme, koho potřebujeme a co nás pálí, ale podrobnou strategii a akční kroky budeme stavět společně na zelené louce. Možná to bude ze začátku dřina, ale přijde nám důležité, abyste byli u toho, když vzniká celý plán. 

Jakou máme představu? 

Přímým nadřízeným vám bude COO Tonda Moravec, klíčovým parťákem pak i CEO Petr Palas. Budete v úzké spolupráci s šéfy obou marketingů – Jendou Perlou a Vojtou Bořilem. Součástí skládačky je i mini tým, který u nás rozvíjí Employer brand a šlape do komunikace značky v ČR. Je to sice zbrusu nová role, ale zapadne do stávajících aktivit jako dílek do skládačky. 

Počítáme s tím, že budete k ruce do budoucna nejspíš potřebovat nějaké parťáky, ale určitě to nebude velký tým. Moc bychom si přáli, abyste “prorostli” firmou – růst nahoru v této pozici prostě není kam. 

Výzvy, které jsou před námi

Misi, vizi, brand manuál i brand book máme. Důležitá je implementace toho všeho, co máme na papíře. Sepsali jsme, co nás aktuálně pálí nejvíc a nejspíš jsou to aktivity, kterým se budete intenzivně věnovat během následujících 6–12 měsíců:

Aktivity směrem ven

 • Optimalizace webu Kentico.com ve spolupráci s marketingovými týmy tak, aby reflektoval customer journey našich potenciálních zákazníků a odborné veřejnosti
 • Budování a rozvoj značky primárně v online prostředí – monitoring, komunity, fóra, zájmové skupiny
 • Aktivní podpora a komunikace s médii – v ČR i jednotlivých regionech
 • Správa a rozvoj firemního LinkedIN profilu – podpora našich produktů a sales oddělení
 • Správa a rozvoj Kentico blogu – tvorba reportů, tiskových zpráv, článků z prostředí firmy

Aktivity směrem dovnitř

 • Revize a nastavení aktuálních komunikačních kanálů
 • Nastavení transparentní a srozumitelné komunikace k našim kolegům po celém světě
 • Podpora managementu při tvorbě interních materiálů a výstupů

Co byste měli umět a znát? 

 1. Everything in English. Všechno píšeme v angličtině, bez její pokročilé znalosti (úroveň C2) se tedy neobejdete. A měli byste umět psát opravdu dobře – jasně, stručně a s tahem na branku. Excopywriteři nebo PRisti budou mít body k dobru. 
 2. Měli byste mít rádi lidi a měli byste být opravdu dobří v komunikaci. Tým lidí, se kterým budete spolupracovat, je zvyklý řešit věci narovinu, za pochodu a s maximální důvěrou v jednotlivce. 
 3. Orientace v oboru - digitální transformace, SaaS, e-commerce, CMS, DXP. Měli byste tušit, která bije. Možná jste teď online marketéři na volné noze, kterým chybí lidi a rádi byste se věnovali jedné oblasti do hloubky. Nebo možná talentovaný team leadeři z digitální agentury nebo HR, kteří rozumí a ovládají digitální nástroje a orientují se v online komunikačních kanálech.
 4. Pokud jsou vám blízké designové metody a pojmy jako customer journey, value proposition canvas a tušíte, co je MVP a testování prototypů, jste náš člověk. Orientace na zákazníka je pro nás klíčová a odráží se i v tom, jak pracujeme

Nehraje roli, jestli máte 3 nebo 8 let praxe. Čím komplexnější zkušenosti, tím líp. Spoustu věcí vás naučíme nebo budete mít k ruce lidi, kteří jsou experti na danou sekci. A když ne lidi, tak budget. 

Čím dřív naskočíte, tím víc času budete mít parťáka v zádech. Naloďovat vás bude Maru Kortanová, naše externí posila. Nástup je možný ihned, nejpozději během prosince. 

Jak probíhá výběrové řízení?

Pošlete nám o sobě pár řádků a odkaz na LinkedIN nebo CV. Zajímá nás, co vás na této roli zaujalo a proč byste byli ti praví. Když to klapne, zavoláme si a probereme detaily. Proklepneme taky vaši angličtinu, tak ať to víte dopředu :) Nakonec vás čeká pár drobných úkolů, abychom zjistili, jak pracujete a přemýšlíte o výzvách, které nás společně čekají. 

Benefity

Benefity

Neomezený počet Sick Days

Necítíte se dobře? Zůstaňte doma. Neschopenku potřebujete, až když jste nemocní víc jak 3 dny.

Benefity

Výuka angličtiny 

Kromě placených kurzů máme také interní lektorku angličtiny. Lekce probíhají v malých skupinách podle jednotlivých pozic či týmů přímo v kancelářích. 

Benefity

5 týdnů dovolené

Po kvalitním odpočinku se pracuje lépe. Proto se mu poctivě věnujte 5 týdnů – ať už máte plný úvazek, nebo částečný.

Benefity

Volná pracovní doba

A když máte hotovo, jdete domů. Doporučuje 10 z 10 rodičů i mimobrněnských kolegů!

Benefity

Školení a certifikace

Proplácíme oborové specializace a Cambridge zkoušky z angličtiny. 

Benefity

Otcovská dovolená

Čerstvým tatínkům dopřejeme 2 týdny placeného volna.

Benefity

Pohodové pracovní prostředí

Psi, rybičky, fotbálek, sleeping boxy, …, dokonce i vlastní výčep. A nebojíme se ho použít!

Benefity

Use Your Friday Well

Pšššt, soustředíme se! V pátky neschůzkujeme a dopřáváme si klid na práci a vzdělávání. 

Benefity

Jóga dvakrát týdně

Nastartujte svůj den cvičením přímo v kancelářích.  

Benefity

Innovation Time

⅕ pracovní doby si plánujete podle toho, čemu se chcete věnovat – projektům nebo dalšímu vzdělávání.

Benefity

Multisport karta

Vyrazte cvičit klidně každý den – na náš účet.

Udělejte první krok

Našli jste se? Zajímají vás podrobnosti? Ozvěte se a povíme vám víc.

Na pohovoru se uvidíte s…

Matěj Bystřický

Senior Recruiter

Marie Kortanová

Content Strategy Consultant