Přejít na hlavní obsah

Content Developer

Láká vás hledat nové příležitosti, podílet se na vývoji produktu a ve společnosti vývojářů psát dokumentaci? Zde máte možnost posouvat sebe i náš tým!

Co budete dělat?

Hlavním úkolem Content Developera je připravovat výukové materiály pro naše zákazníky. Díky nim se zákazníkům lépe pracuje s Kentico Cloud, které pak propojují přes REST API s jejich vlastní aplikací. Aby „contenťák“ zvládl vše perfektně popsat, sedí a spolupracuje s týmem Developerů.

Content Developer ale není tichý psavec. Naopak! Je to komunikativní člověk, který nikdy neusíná na vavřínech. Baví ho hledat nové příležitosti, kam posouvat sebe, tým i výstupy pro zákazníka. Je iniciativní a aktivně řeší problémy. Hodně se tak baví s kolegy z různých oddělení – kromě vývojářů třeba i s UX Designery, Technical Writery nebo produktovým oddělením. A samozřejmě také se samotnými zákazníky.

Kromě přípravy výukových materiálů pro zákazníky může provádět proofreading dokumentace, ověřovat proveditelnost best practises nebo třeba řešit připravovanou funkcionalitu s Developery. Neustále přitom pracuje s novými technologiemi.

Zkrátka, nudit se určitě nebudete. A kdybyste si práci chtěli ještě víc okořenit, můžete se zapojit do přípravy meetupů nebo třeba promluvit na nějaké konferenci.

3 důvody, proč je tato práce skvělá

  1. Dostanete prostor rozvíjet sebe i tým. Zapojíte se do tvorby vize týmu, někdy povedete naše meetingy a budete posouvat diskuzi. Každé dva týdny se poradíme, kam se chcete dál profesně posouvat. Podle toho vám budeme společně plánovat práci. Zároveň se můžete průběžně učit sami v rámci innovation time.
  2. Šijeme si na míru dokumentační nástroj, ve kterém brzy budeme psát. Vyvíjíme ho s naším partnerem přímo v Cloudu. Můžete se zapojit, ať se vám v něm pracuje co nejlépe!
  3. Hned uvidíte výsledky a přínos své práce. Budete mít na starosti konkrétní doménu a jednou za 14 dní vydáte on-line dokumentaci, kterou zákazníci začnou HNED používat. Zároveň můžete stále zlepšovat své schopnosti – od nás i od zákazníků budete průběžně dostávat zpětnou vazbu.

  • Rádi se bavíte s lidmi, hledáte nové příležitosti a aktivně se pouštíte do řešení problémů.
  • Máte zkušenost s psaním dokumentace
  • Nepotřebujeme, abyste uměli skvěle programovat. Stačí, když se orientujete v základních principech a umíte číst kód
  • Zajásáme, pokud znáte víc programovacích jazyků. Radši víc jazyků povrchně než jeden do hloubky.
  • Pokročilá znalost angličtiny je “must have”. Vše, co píšeme, je totiž v angličtině.

Volná pracovní doba

Doporučuje 10 z 10 rodičů i mimobrněnských kolegů.

Proplácíme oborové specializace i kurzy angličtiny v Lingua centrum.

Psi, rybičky… máme dokonce vlastní výčep. A nebojíme se ho použít.

Co říkají kolegové z týmu

  • Tomáš Nosek

    Už při studiu jsem začal v Kentico jako Technical Writer. Nechtěl jsem být programátor a tady jsem zjistil, že můžu být součástí vývoje produktu a přitom mít mnohem různorodější práci. Od každodenního použití angličtiny přes komunikaci s lidmi až po vymýšlení zajímavých projektů. Teď, když celý tým vedu, rád vidím, že si tuhle rozmanitost zachováváme i nadále.

    Tomáš Nosek, Customer Education Leader

Na pohovoru se uvidíte s…

Tomáš Nosek

Customer Education Leader