Přejít na hlavní obsah

Developer Advocate

Stará se o komunitu a open source projekty. Šíří do světa rady a užitečné nástroje a motivuje k tomu i ostatní. Budete to vy?

Co budete dělat?

Pečovat o komunitu developerů z celého světa, kteří pracují s Kentico. Vaším hlavním posláním je zajistit, aby se jim dobře pracovalo. A také je motivovat k vzájemné spolupráci, přispívat svými znalostmi a pomáhat řešit jejich problémy.

Advocate, hmm… jako by to zavánělo právničinou, že? Žádný strach, zákony znát nemusíte. S trochou nadsázky se ale dá říct, že budete „obhájcem“ vývojářů. Prostě se budete starat o to, aby jim bylo dobře a mohli efektivně pracovat s naším produktem. S tím souvisí i technická pomoc a programování. Při správě příspěvků komunity snadno zjistíte, co členové potřebují – třeba že jim chybí něco v dokumentaci nebo nemají všechny potřebné nástroje.

Vlastně budete mít 3 role v jedné

1) Technickou

Revize příspěvků komunity jsou na denním pořádku, hlavně na GitHubu. Některé úkoly si můžete vzít za své a naprogramovat danou věc sami. Také budete spravovat open source projekty, což je taková naše radost. Vyvíjíme totiž nástroje, které zdarma sdílíme s ostatními a tím jim usnadňujeme práci – zákazníci totiž pak nemusí vymýšlet stále dokola to samé. 

2) Komunikační

Budete sledovat, co se děje v komunitě, a naslouchat problémům developerů. Když bude potřeba, propojíte je s další stranou, třeba dokumentačním nebo produktovým oddělením, nebo danou věc rovnou sami vyřešíte. 

3) Motivační

Naším cílem je, aby si komunita pomáhala. Aby mezi sebou členové sdíleli své know-how, nástroje a vzájemně si radili, než se obrátí na nás. Klidně vyzkoušejte gamifikační postupy nebo nějaká moudra z knížek, nové nápady vítáme! 

Abyste to zvládli, měli byste:

  • umět programovat. Nejlépe s orientací na JavaScript. Měli byste mít už pár zkušeností za sebou a zvládnout programovat ve více jazycích. Dáme vám ale prostředky a čas doučit se některé věci „za běhu“. 
  • mít v lásce lidi. Komunikace s komunitou bude důležitá část vaší práce. Budete moderovat diskuze a reagovat na dotazy. Extroverti, hlaste se! 
  • umět skvěle anglicky. Psát i mluvit. 
  • vidět hodnotu v tom, že si lidé vyměňují informace a prostředky. Půjdete příkladem?

Máte zájem?

Benefity

Výuka angličtiny 

Kromě placených kurzů máme také interní lektorku angličtiny. Lekce probíhají v malých skupinách podle jednotlivých pozic či týmů přímo v kancelářích. 

Volná pracovní doba

Doporučuje 10 z 10 rodičů i mimobrněnských kolegů.

Pohodové pracovní prostředí

Psi, rybičky… máme dokonce vlastní výčep. A nebojíme se ho použít.

Innovation Time

⅕ pracovní doby si plánujete podle toho, čemu se chcete věnovat – projektům nebo dalšímu vzdělávání.

Multisport karta

Vyrazte cvičit klidně každý den – na náš účet.

Jóga dvakrát týdně

Nastartujte svůj den cvičením přímo v kancelářích.  

Otcovská dovolená

Čerstvým tatínkům dopřejeme 2 týdny placeného volna.

Školení a certifikace

Proplácíme oborové specializace i kurzy angličtiny v Lingua centrum.

Jak probíhá výběrové řízení?

Nepříjemné otázky, personalista v obleku, psychotesty a atmosféra, která by se dala krájet. Tak přesně tak to u nás nefunguje. Máme sice v kancelářích psy, ale nekoušeme. Spíš než psychologickému rozboru věříme vlastní intuici. Chceme vás poznat a chceme, abyste i vy poznali nás.

Udělejte první krok

Našli jste se? Zajímají vás podrobnosti? Ozvěte se a povíme vám víc.

Na pohovoru se uvidíte s…

Pavlína Matoušková

HR Specialist