Přejít na hlavní obsah

Front-end Developer at Kontent

Pojďte navrhovat a vylepšovat řešení v rámci naší React SPA.

Kontent neustále rozvíjíme a vylepšujeme. Nejsme agentura, náš produkt neputuje k třetí straně – bez přestání o něj pečujeme. To klade velké nároky na kvalitu a udržitelnost vývoje. Při každém kroku zvažujeme, jak nás ovlivní v budoucnu.

Jste zkušený/á vývojář/ka, je vám náš přístup blízký a chtěli byste se přidat?

Co budete dělat?

Vaším hřištěm je front-end. Budete v něm vyvíjet nové funkcionality a upravovat ty existující. Zároveň budete produkt průběžně inovovat na novější standard a technologie – celý ekosystém je velmi dynamický a my s ním chceme držet krok.

Pokud budete mít zájem, můžete se podílet na technologické vizi projektu – účastnit se prototypování moderních technologií v Kentico Kontent, pomáhat s adopcí a vzdělávat ostatní kolegy/ně.

Jak bude vypadat váš den?

Pracujeme agilně. Daily meeting také bude jediným pevným bodem vašeho denního programu. Pokud máte za sebou už dost zkušeností, čekají vás různorodé dny, žádná nuda.

Vaším hlavním úkolem bude posouvat jednotlivé user stories krok za krokem kupředu. Jak? Jednou sám/sama něco naprogramujete, jindy uděláte code review pro kolegy, nebo třeba kód manuálně otestujete. QA u nás totiž neoddělujeme od vývoje – po implementaci si developeři své věci otestují navzájem. Stále máme na paměti širší kontext naší práce – jak změna v kódu ovlivní celý produkt.

Jako senior/ka máte znalosti, s kterými jde ruku v ruce i odpovědnost. Pokud nastane problém, nečekáte na zadání shora, ale aktivně ho jdete řešit. Pomáháte také méně zkušeným kolegům/kolegyním s implementačními problémy.

Na oplátku i vy dostanete pořádný prostor, abyste se mohli dál rozvíjet. 20 % pracovní doby věnujeme inovacím, kdy každý z nás má možnost prohlubovat své znalosti a dovednosti.

S kým budete spolupracovat?

Vaš Team Leader bude Vilém. Pracujeme v malých skupinách 2–4 lidí, takže k sobě budete mít pořád blízko.

V Kentico mají vývojáři co říct i k designu. Proto se budete pravidelně setkávat s UXáky a vzájemně si poskytovat konstruktivní zpětnou vazbu. Oni navrhnou vymazlené řešení, které bude příjemné pro uživatele, vy ukážete, jak se bude reálně chovat a jak je nebo není udržitelné z hlediska kódu. A společně potom najdete ideální rovnováhu

Pokud jste proaktivní a chcete se podílet na vizi a zlepšování celého produktu, budete se často vídat s naším front-endovým architektem Ríšou a s Technical Leaders.

V případě, že si sami nebudou vědět rady s technickým problémem zákazníka, obrátí se na vás občas o pomoc supporťáci.

Proč vás to bude bavit?

Aktuálně náš produkt prochází redesignem. Chystáme se nahrazovat staré komponenty novými z připravené knihovny, která je postavená nad propracovaným design systémem. Komponenty budeme společně upravovat tak, aby do sebe perfektně zapadaly.

Také měníme způsob práce s daty ze serveru – čeká nás v tomhle směru v Kontentu malá revoluce. Řešíme zrovna budoucnost state managementu – chceme změnit architekturu tak, abychom zajistili větší nezávislost komponent

Uvítáme mezi sebou kolegu/kolegyni, který/á nám pomůže rychle dodat hodnotu zákazníkům a tvořit dlouhodobě udržitelné řešení. Přinese do týmu zkušenosti a nový náhled na naši architekturu, aktivně bude nabízet alternativní řešení.

  • Umíte postavit aplikaci od samého začátku – od konfigurace projektu, kompilace a linteru přes state management a byznys logiku až po elementární deployment.
  • Máte zkušenosti s HTML, CSS a JavaScriptem
  • Už jste pracoval/a s Reactem.
  • Používáme to nejmodernější, co JavaScript nabízí, takže se bude hodit, když víte, co je v tuto chvíli v ESNext a TypeScript
  • Znáte principy a vzorce v React Hooks, v kterých u nás prioritně vyvíjíme.
  • Postupně se zbavujeme LESSů ve prospěch styled components, takže určitě získáte body k dobru za zvládnuté CSS.
  • Už jste pracoval/a v Reduxu
  • Jste schopni studovat dokumentaci a také do ní přispívat v angličtině (alespoň na úrovni B2)

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný úvazek.

Benefity

Služební cesty

Chcete si zkusit pracovat z naší pobočky v USA nebo se potkávat se zákazníky v Austrálii, Holandsku a UK?

Co říkají kolegové z týmu

  • Tomáš Hrubý

    Začal som tu pracovať ešte popri štúdiu, keď som bol v druháku na FI. Už od začiatku ma všetci brali ako plnohodnotného člena tímu, nie ako "zelenáča" zo školy. A presne tak to tu funguje. Každý sa môže presadiť, každý môže povedať, čo si myslí. A jeho názor má váhu.

    Tomáš Hrubý, Product Manager

Senior Recruiter

Vilém Jeniš

Technical Leader