Přejít na hlavní obsah

Product Marketing Manager at Kentico Xperience

Dokážete zajistit, aby byl náš produkt komerčně úspěšný.

V divizi Kentico Xperience vyvíjíme digital experience platformu, na které jsou postaveny desítky tisíc webů po celém světě. V tuto chvíli ji modernizujeme, přidáváme SaaS řešení a spoustu zajímavých vylepšení. Hledáme posilu do týmu, která ukáže zákazníkům – stávajícím i budoucím – v čem všem jim náš produkt dokáže pomoci.

Co budete dělat?

Protože máte za sebou řadu zkušeností a přemýšlíte strategicky, dostanete na starosti vše, co se stane od okamžiku, kdy developeři dodají hotový produkt, do chvíle, kdy tento produkt prodáme zákazníkovi.

Vaším úkolem bude pozicovat Xperience na trhu a zajišťovat go-to-market strategii, plány a licence. Definujete pro markeťáky, jakou hodnotu klientům produkt přinese. Zároveň budete chystat prezentace a podklady pro obchodníky, aby porozuměli oni (a díky nim i klienti), co Kentico Xperience nabízí.

Pravidelně budete sbírat od kolegů/kolegyň i od zákazníků zpětnou vazbu. Na jejím základě potom budete naši komunikační strategii iterativně upravovat. Feedback také předáte jednotlivým oddělením, abyste stále jeli na stejné vlně.

Dohlédnete, aby všechny změny směrem k zákazníkům byly správně propsány i do interních systémů.

Vaše role zasahuje do spousty oblastí, proto je potřeba, abyste vnímal/a produkt v celé jeho šíři. Dostanete k tomu velkou míru svobody a příležitost zasáhnout do strategie globální firmy.

S kým budete spolupracovat?

Budete se pohybovat mezi odděleními Marketing, Sales a Product Management

Hledáme člověka, který dokáže oslovit marketingovou komunitu, a proto jí rozumí a mluví jazykem jejího kmene. Navážete úzkou spolupráci nejen s našimi kolegy/němi, ale také s marketingovými odděleními našich zákazníků.

S produkťáky budete pravidelně řešit roadmapu – co prioritizovat, jaká funkcionalita se chystá a co zákazníci chtějí.

Se Sales budete zjišťovat, jaké další podklady potřebují, aby dokázali produkt úspěšně prodávat.

Jakmile vyvineme nový modul, skoordinujete se také s Customer Education – bude potřeba upravit demo? Nebo změnit něco dalšího v edukačních materiálech pro zákazníky?

Máte cit pro byznys a dokážete slovem i písmem přesvědčit lidi kolem sebe o hodnotě, kterou Xperience přináší. Možná jste zkušený/á marketingový/á lídr/ině v softwarové firmě. Třeba už teď používáte náš produkt nebo produkt naší konkurence a víte, co potřebujete, co vám chybí a co chcete změnit. Nebo jste Product Marketing Manager v jiné firmě a nestačí vám jen starat se o obsahovou strategii – chcete se ponořit i do byznysové stránky věci. Možná se toužíte pustit do velkého projektu a navázat aktivní vztahy v marketingové komunitě.

  • Klíčové jsou komunikační dovednosti – plynule komunikujete a skvěle prezentujete
  • To vše v angličtině (na úrovni C1–C2).
  • Máte zkušenosti s marketingem – měl/a jste pod palcem marketingovou a komunikační strategii.
  • Umíte vést projekty od začátku do úspěšného konce.

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou/kolegyní z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný úvazek – klidně v remote režimu.

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

  • Antonín Moravec

    Startup je rodinka, všichni se mají rádi, i když jim to nejde. Korporát je parlament se spoustou komisí, zástupců, výborů, zástupců, tajemníků – každý si tam hájí svou pozici. A Kentico je sportovní tým – máme se rádi, ale pokud tě sport nebaví nebo nechceš střílet góly, nezapadneš.

    Antonín Moravec, Managing Director of Kentico Xperience

Senior Recruiter

Dominik Pintér

Managing Director, Kentico Xperience