Přejít na hlavní obsah

Technical Writer

Psaní máte v krvi a mezi IT lidmi jste jako ryba ve vodě? Přidejte se k vývojovému týmu a tvořte dokumentaci v angličtině, které porozumí znalec i laik.

Co budete dělat?

Vytvářet materiály a dokumentaci, která pomáhá zákazníkům z celého světa pracovat s naším produktem Kentico Xperience. Jako součást vývojového týmu budete mít perfektní přehled o všech funkcionalitách a podílet se na návrhu jejich řešení. Své technické a jazykové znalosti uplatníte také například při správě našich interních nástrojů.

Jak to vypadá v praxi? 

Pracujeme agilně, tedy ve dvoutýdenních cyklech. Sedíme v kanceláři společně s vývojáři a testery, podílíme se na přípravách a plánování sprintu. Když potom vývojáři programují, zpracováváme dokumentaci pro naše zákazníky. Vyvíjenou funkcionalitu popisujeme technickým i netechnickým lidem. Výsledkem práce mohou být API ukázky, ale i scénáře s pár screenshoty vysvětlující marketérům, co mají dělat.

Úzce spolupracuje také s kolegy, kteří mají na starosti naše e-learningové kurzy. Zákazníci se s pomocí kurzů a dokumentace učí vyvíjet a upravovat náš produkt. Všechny materiály musí proto spolu dobře ladit. 

Když nám zbývá čas, vytváříme podpůrné nástroje, díky kterým pracujeme efektivněji, nebo zpracováváme poznámky a připomínky našich uživatelů. Záleží pak na konkrétním projektu, co si zrovna procvičíte – technické psaní, programování, výzkum či něco úplně jiného. O tom, jak to u nás chodí, se také rozpovídal Tomáš Nosek, který má aktuálně na starosti oddělení Customer Education.

Co byste měli umět a znát? 

Programování je základ. I když rozhodně nebudete celý den jen sedět u počítače a programovat, budete se podílet na vývoji softwaru. Měli byste tedy rozumět objektově orientovanému programování, zvládnout sami něco napsat v C# a mít přehled o základních webových technologiích. Jestli znáte principy MVC architektury, upřímně zajásáme!

V jednoduchosti je síla. Vašim textům by měl hned na první přečtení porozumět kdokoli – i člověk, který o technické termíny ještě nezavadil. 

Writer taky mluví. S vývojáři budete jedna ruka. Respektive jim pod ruce budete koukat, bavit se s nimi a vše dokumentovat. Pokud máte společenskou náturu a zvládáte si sami organizovat práci, jste náš člověk. 

Everything in English. Všechno píšeme v angličtině, bez její pokročilé znalosti (úroveň C1) se tedy neobejdete.

Spoiler na závěr: 

Upřímně, tahle pozice je výhra. Rozhodně nejde jen o psaní. Zkusíte si VŠECHNO od spolupráce s vývojovým týmem přes vedení projektu až po ladění e-learningu či UX. Těšíme se, až vám vše ukážeme!

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou/kolegyní z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný úvazek. O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Benefity

Benefity

5 týdnů dovolené

Po kvalitním odpočinku se pracuje lépe. Proto se mu poctivě věnujte 5 týdnů – ať už máte plný úvazek, nebo částečný.

Benefity

Use Your Friday Well

Pšššt, soustředíme se! V pátky neschůzkujeme a dopřáváme si klid na práci a vzdělávání. 

Benefity

Neomezený počet Sick Days

Necítíte se dobře? Zůstaňte doma. Neschopenku potřebujete, až když jste nemocní víc jak 3 dny.

Benefity

Innovation Time

⅕ pracovní doby si plánujete podle toho, čemu se chcete věnovat – projektům nebo dalšímu vzdělávání.

Benefity

Pohodové pracovní prostředí

Psi, rybičky, fotbálek, sleeping boxy, …, dokonce i vlastní výčep. A nebojíme se ho použít!

Benefity

Výuka angličtiny 

Kromě placených kurzů máme také interní lektorku angličtiny. Lekce probíhají v malých skupinách podle jednotlivých pozic či týmů přímo v kancelářích. 

Benefity

Volná pracovní doba

A když máte hotovo, jdete domů. Doporučuje 10 z 10 rodičů i mimobrněnských kolegů!

Benefity

Multisport karta

Vyrazte cvičit klidně každý den – na náš účet.

Benefity

Jóga dvakrát týdně

Nastartujte svůj den cvičením přímo v kancelářích.  

Benefity

Otcovská dovolená

Čerstvým tatínkům dopřejeme 2 týdny placeného volna.

Benefity

Školení a certifikace

Proplácíme oborové specializace a Cambridge zkoušky z angličtiny. 

 • Branislav Smik

  Kentico pre mňa znamená hlavne kolektív super ľudí ktorí ťahajú za jeden povraz. Najviac si asi cením slobodu a priestor na realizáciu vlastných nápadov, ktoré nám firma poskytuje. Či už sa jedná o naozaj flexibilnú pracovnú dobu, takmer neexistujúcu byrokraciu, alebo management vždy pripravený vyjsť nám v ústrety.

  Branislav Smik, Customer Education Leader, Kentico Xperience

 • Tomáš Nosek

  Už při studiu jsem začal v Kentico jako Technical Writer. Nechtěl jsem být programátor a tady jsem zjistil, že můžu být součástí vývoje produktu a přitom mít mnohem různorodější práci. Od každodenního použití angličtiny přes komunikaci s lidmi až po vymýšlení zajímavých projektů. Teď, když vedu tým na produktu Kentico Kontent, rád vidím, že si tuhle rozmanitost zachováváme i nadále.

  Tomáš Nosek, Customer Education Leader, Kentico Kontent

 • David Beňovský

  Technical Writer žije s produktem, píše o tom, co potřebuje zákazník, a přitom sedí s týmem vývojářů. V Kentico jsem přes 10 let a mohl bych se posunout jinam, ale tahle kombinovaná pozice mi prostě sedí.

  David Beňovský, Senior Technical Writer

Jak probíhá výběrové řízení?

Nepříjemné otázky, personalista v obleku, psychotesty a atmosféra, která by se dala krájet. Tak přesně tak to u nás nefunguje. Máme sice v kancelářích psy, ale nekoušeme. Spíš než psychologickému rozboru věříme vlastní intuici. Chceme vás poznat a chceme, abyste i vy poznali nás.

Udělejte první krok

Našli jste se? Zajímají vás podrobnosti? Ozvěte se a povíme vám víc.

Na pohovoru se uvidíte s…

Matěj Bystřický

Senior Recruiter

Branislav Smik

Customer Education Leader