Přejít na hlavní obsah
Děláme dobro

Děláme dobro

Za všechny ty roky jsme hodně vyrostli, stále se ale držíme hodnot, se kterými jsme začínali. V práci i mimo ni aktivně hledáme způsoby, jak dělat svět kolem sebe lepším. Zajímá vás, jak pečujeme o přírodu a podporujeme komunitu kolem sebe? Rádi vás provedeme svými nápady a aktivitami – a kdo ví, třeba se příště přidáte k nám!

Lopaty se nebojíme

I zdánlivě negativní věc může být k lecčemu dobrá. A nejen k vlastnímu poučení. Za každou chybu v produktu, kterou nám nahlásí zákazníci, zasadíme strom – a vždy i nějaké navíc. Už jich pod našima rukama vyrostlo víc než 3 000. To už by vydalo na solidní les, co říkáte? A co víc, taková porce zelené krásy produkuje kyslík pro 10 000 lidí. Nááádech, výýýdech... Nalákali jsme vás k vycházce, nebo snad rovnou k vysazení vlastního kousku? Přidejte se příště k nám.

Kočky bez domova dostávají druhou šanci

Lucka má dobré srdce a dobré nápady. Před pěti lety našla opuštěnou kočku a rozhodla se nenechat to jen tak. Vybudovala útulek LuckyCats, na který se obracejí o pomoc lidé z dalekého okolí. 

I my ostatní ji rádi podpoříme. Několikrát do roka pořádáme přímo v Kentico Hostinu pro chlupáče. Kdo chce, navaří dobroty, na kterých si společně s kolegy pochutnáme. A při odchodu z kuchyňky strávníci přispějí do pokladničky, aby si i miciny u Lucky přišly na své. Možná z toho bude prémiové krmení, možná drahý lék, který jim zachrání život.    

Kentico Pomáhá - sportem i péčí o druhé
Pomáháme, kde se dá – darujeme krev, sportujeme pro dobrou věc, pečujeme o ostatní i o přírodu.

Sportem ku zdraví a pomoci vozíčkářům

Proč si pinkat jen tak, když existuje Benepink? Na charitativní turnaj, který finančně podporuje Ligu vozíčkářů, vyrážíme pravidelně. Nejméně pět týmů dáme pokaždé dohromady. Ale baví nás i jiné sporty – hokej, fotbal, rafting, volejbal… Pohybuchtivých nadšenců je totiž v Kentico opravdu hodně. 

Napadají vás nějaké další možnosti, jak se protáhnout a zároveň pomoci? Dejte nám vědět. Vždy se rádi inspirujeme, kde se zapojit do dobré věci. 

Místo uhlíkové stopy dobrý skutek

Na přírodě nám záleží. Poctivé třídění odpadu a omezení plastů, kde to jen jde, už považujeme za samozřejmost. Ale co dál? Pár nápadů se našlo.

  • Papíry potištěné jen z jedné strany jednou za čas sesbíráme v kancelářích a poslouží na malování dětem v mateřských školkách. 
  • Elektroniku, která už u nás nemá uplatnění, ale stále funguje, darujeme do škol.
  • Už žádná papírová péefka — stejně končí v koši. Peníze, které ušetříme za jejich tisk, raději věnujeme dobročinným organizacím. 
  • A co se starým pečivem? Koně si na něm pochutnají. 

Velký kus práce prostě udělají i zdánlivé banality.

Kentico Pomáhá - bazárek
Máme interní Kentico bazárek – z čeho děti vyrostou, pošleme dál.

Jednou pomohou nám, jindy my jim

Zahlédli jste pod vánočním stromkem v brněnské Dětské nemocnici roztomilé hračky nebo vašemu dítěti vykouzlily úsměv na tváři barevné peřiny s dinosaury? Nezvládneme pomáhat se záchranou životů, rádi ale podpoříme ty, kteří to umí. Recyklujeme nejen odpad, ale také dětské šaty. Skříňka s oblečky a sportovními potřebami pro děti každého věku je v Kentico velmi populární. Stejně jako přiložená kasička na dobrovolné příspěvky právě do Dětské nemocnice. 

Máme i partu statečných, kteří chodí pravidelně darovat krev.
Korunka ke korunce, kapka ke kapce...

Kentico Pomáhá - bazárek, azylák, Dětská nemocnice
Co už nepoužíváme, může udělat radost jinde. V brněnské Dětské nemocnici, útulku LuckyCats nebo v azylovém domě pro maminky s dětmi.

Nápady plodí nápady 

V týmu se to lépe táhne, a když máme navíc podporu firmy, můžeme dokázat hodně. Nápady se řetězí. Co s hračkami, se kterými si naše děti už nehrají? V Dětské nemocnici přijdou vhod. A nádobí, které vyřadíme? V azylovém domě pro maminky s dětmi pomáhá. Když se někteří z kolegů rozhodnou provětrat domácnost? Nepotřebné věci prodáme v online bazarech a výtěžek putuje třeba za koťaty. 

U nás se každá maličkost počítá.

Zjistěte více o akci Trees for Bugs 

Sázíme stromy - Kentico Trees for Bugs
Za každou chybu v systému vysadíme strom – a vždy i nějaké navíc. Už 15 let. Na kontě jich máme přes 3 000.

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Chcete si číst dál?

Open space a houpačky? Nemáme a nechceme, protože...

Kanceláře na Nových sadech jsou už naše třetí v pořadí. I proto jsme přesně věděli, jaké by měly být, a taky co tam určitě mít nechceme.

V kategorii Život v Kentico

Přednáška: Git 201

Mnohými uznávaný, jinými nenáviděný. Denně používaný, přesto stále nepochopený. Ano, řeč je o Gitu.

V kategoriích Video, Development a Kentico Kontent

Naše začátky se Scrumem

Scrum je součástí našeho vývoje už hezkých pár let. Cesta k současnému stavu ale nebyla vůbec jednoduchá. Chcete vědět, proč jsme to nejdřív chtěli vzdát a kdy se to zlomilo? Zavzpomínali jsme na dobu…

V kategoriích Development a Kentico Xperience