Přejít na hlavní obsah
Děláme dobro

Děláme dobro

Za všechny ty roky jsme hodně vyrostli, stále se ale držíme hodnot, se kterými jsme začínali. V práci i mimo ni aktivně hledáme způsoby, jak dělat svět kolem sebe lepším. Zajímá vás, jak pečujeme o přírodu a podporujeme komunitu kolem sebe? Rádi vás provedeme svými nápady a aktivitami – a kdo ví, třeba se příště přidáte k nám!

Lopaty se nebojíme

I zdánlivě negativní věc může být k lecčemu dobrá. A nejen k vlastnímu poučení. Za každou chybu v produktu, kterou nám nahlásí zákazníci, zasadíme strom – a vždy i nějaké navíc. Už jich pod našima rukama vyrostlo víc než 3 000. To už by vydalo na solidní les, co říkáte? A co víc, taková porce zelené krásy produkuje kyslík pro 10 000 lidí. Nááádech, výýýdech... Nalákali jsme vás k vycházce, nebo snad rovnou k vysazení vlastního kousku? Přidejte se příště k nám.

Kočky bez domova dostávají druhou šanci

Lucka má dobré srdce a dobré nápady. Před pěti lety našla opuštěnou kočku a rozhodla se nenechat to jen tak. Vybudovala útulek LuckyCats, na který se obracejí o pomoc lidé z dalekého okolí. 

I my ostatní ji rádi podpoříme. Několikrát do roka pořádáme přímo v Kentico Hostinu pro chlupáče. Kdo chce, navaří dobroty, na kterých si společně s kolegy pochutnáme. A při odchodu z kuchyňky strávníci přispějí do pokladničky, aby si i miciny u Lucky přišly na své. Možná z toho bude prémiové krmení, možná drahý lék, který jim zachrání život.    

Kentico Pomáhá - sportem i péčí o druhé
Pomáháme, kde se dá – darujeme krev, sportujeme pro dobrou věc, pečujeme o ostatní i o přírodu.

Sportem ku zdraví a pomoci vozíčkářům

Proč si pinkat jen tak, když existuje Benepink? Na charitativní turnaj, který finančně podporuje Ligu vozíčkářů, vyrážíme pravidelně. Nejméně pět týmů dáme pokaždé dohromady. Ale baví nás i jiné sporty – hokej, fotbal, rafting, volejbal… Pohybuchtivých nadšenců je totiž v Kentico opravdu hodně. 

Napadají vás nějaké další možnosti, jak se protáhnout a zároveň pomoci? Dejte nám vědět. Vždy se rádi inspirujeme, kde se zapojit do dobré věci. 

Místo uhlíkové stopy dobrý skutek

Na přírodě nám záleží. Poctivé třídění odpadu a omezení plastů, kde to jen jde, už považujeme za samozřejmost. Ale co dál? Pár nápadů se našlo.

  • Papíry potištěné jen z jedné strany jednou za čas sesbíráme v kancelářích a poslouží na malování dětem v mateřských školkách. 
  • Elektroniku, která už u nás nemá uplatnění, ale stále funguje, darujeme do škol.
  • Už žádná papírová péefka — stejně končí v koši. Peníze, které ušetříme za jejich tisk, raději věnujeme dobročinným organizacím. 
  • A co se starým pečivem? Koně si na něm pochutnají. 

Velký kus práce prostě udělají i zdánlivé banality.

Kentico Pomáhá - bazárek
Máme interní Kentico bazárek – z čeho děti vyrostou, pošleme dál.

Jednou pomohou nám, jindy my jim

Zahlédli jste pod vánočním stromkem v brněnské Dětské nemocnici roztomilé hračky nebo vašemu dítěti vykouzlily úsměv na tváři barevné peřiny s dinosaury? Nezvládneme pomáhat se záchranou životů, rádi ale podpoříme ty, kteří to umí. Recyklujeme nejen odpad, ale také dětské šaty. Skříňka s oblečky a sportovními potřebami pro děti každého věku je v Kentico velmi populární. Stejně jako přiložená kasička na dobrovolné příspěvky právě do Dětské nemocnice. 

Máme i partu statečných, kteří chodí pravidelně darovat krev.
Korunka ke korunce, kapka ke kapce...

Kentico Pomáhá - bazárek, azylák, Dětská nemocnice
Co už nepoužíváme, může udělat radost jinde. V brněnské Dětské nemocnici, útulku LuckyCats nebo v azylovém domě pro maminky s dětmi.

Nápady plodí nápady 

V týmu se to lépe táhne, a když máme navíc podporu firmy, můžeme dokázat hodně. Nápady se řetězí. Co s hračkami, se kterými si naše děti už nehrají? V Dětské nemocnici přijdou vhod. A nádobí, které vyřadíme? V azylovém domě pro maminky s dětmi pomáhá. Když se někteří z kolegů rozhodnou provětrat domácnost? Nepotřebné věci prodáme v online bazarech a výtěžek putuje třeba za koťaty. 

U nás se každá maličkost počítá.

Zjistěte více o akci Trees for Bugs 

Sázíme stromy - Kentico Trees for Bugs
Za každou chybu v systému vysadíme strom – a vždy i nějaké navíc. Už 15 let. Na kontě jich máme přes 3 000.

Chcete si číst dál?

O měsíčním Sabatiklu Tondy Moravce

Sabatikl je novinka letošního roku. Kolegové, kteří jsou u nás už 10 let a víc, mají možnost vybrat si nad rámec dovolené i měsíc placeného volna. Jak si ho užil Tonda Moravec, který se teprve před dv…

V kategorii Život v Kentico

Stravenky? Nevedeme!

Pro naše zaměstnance toho děláme mnohem víc.  Určitě dobře znáte ty chvíle, kdy při placení oběda někteří vytahují místo peněz barevné papírky nejrůznějších cifer. My je jednoduše nemáme.

V kategorii Život v Kentico

Design Sprinty při vývoji softwaru: Experimenty s metodikou

V pondělí definujete problém a cíle. V úterý shromáždíte nápady. Ve středu je řádně proškrtáte. Ve čtvrtek vytvoříte prototyp řešení a hned v pátek ho otestujete s uživateli… Znáte metodiku Design Spr…

V kategoriích Rozhovory, Development a UX