Přejít na hlavní obsah
Když se vloudí chybička, proměníme ji v zásobárnu kyslíku. Nevěříte?

Když se vloudí chybička, proměníme ji v zásobárnu kyslíku. Nevěříte?

Na něco si v Kentico hodně potrpíme. Nasloucháme zákazníkům. Snažíme se aktivně chránit přírodu. A rádi spolu trávíme čas i mimo kanceláře. Proto jsme vymysleli společnou akci, na kterou se těšíme každé jaro a podzim: Trees for Bugs. Princip je jednoduchý – za každou chybu v kódu, kterou nám nahlásí zákazníci, zasadíme strom. Už jich díky tomu kolem Brna roste přes 3000!

Začátek listopadu nabízel ideální podmínky – svítilo sluníčko, po dešti ani stopa, pandemická situace ještě pod kontrolou. A tak jsme vyrazili opět na pravidelnou misi. Tentokrát do Podivína, kde se rozhodli vysázet arboretum jen kousek od základní školy. 

Aby si místní mohli užít nejen příjemného stínu, ale i úrodu třešní, jablek a dalšího ovoce co nejdříve, vysázeli jsme pořádně vzrostlé stromy

V naší firemní kolárně máme pěknou zásobu nářadí. Ti, kdo jeli autobusem od firmy, ho naskládali do kufru a hurá do Podivína. Tam už čekali ostatní kolegové a kolegyně s partnery, partnerkami a dětmi, kteří se dopravili po vlastní ose. A taky trocha občerstvení, aby nám šla práce dobře od ruky. 

Nechyběli samozřejmě naši chlupatí kamarádi, kteří přišli osobně zkontrolovat, jestli jsme jim správně zasadili 40 nových záchodků. Hlavně Chaplin, maďarský ohař kolegy Laca, pojal celou věc zodpovědně a vášnivě pomáhal – nosil podpůrné kůly a zajišťoval, že husy z vedlejšího pozemku nás nerušily při práci. 

Dětem nejvíc učaroval malý bagr, který nám přijel pomoci vykopat ty největší díry. Pan majitel byl hodný a nechal prcky vyšplhat do sedadla řidiče. 

Po práci jsme společně vyrazili do místní restaurace U Františka. Čekal na nás výborný oběd, porce jsme skoro nemohli sníst, jak byly poctivé. A pro ty, kdo ještě nechtěli domů, jsme připravili soukromou prohlídku v nedaleké firmě Sonnentor. Tam jsme si v kavárně ještě mohli zahřát ruce na hrncích voňavého čaje a sladké čokolády. 

Jsme rádi, že se akce podařila, a těšíme se už teď na jarní sázení.

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Chcete si číst dál?

Přednáška: Git 201

Mnohými uznávaný, jinými nenáviděný. Denně používaný, přesto stále nepochopený. Ano, řeč je o Gitu.

V kategoriích Video, Development a Kentico Kontent

Aby se nám tu lépe žilo...

Věděli jste, že se v ČR vyprodukuje v průměru 30 mil. tun odpadu ročně? To jsou 3 tuny na osobu. Takové číslo už člověka dokáže pořádně vyděsit.

V kategorii Život v Kentico

Naše práce může být někdy neviditelná

Na starosti mají rozvoj lidí a dohlíží, zda nastavené procesy dávají smysl. Ale nejen to. Radek Gajdušek se rozpovídal o přesahu role Scrum Mastera.

V kategorii Development