Přejít na hlavní obsah
Pomáhat je někdy opravdu jednoduché

Pomáhat je někdy opravdu jednoduché

Asi to znáte. Poslední hektické dny v práci, nekonečné fronty k pokladnám obchodních center a do toho ještě stihnout oběhnout všechny vánoční večírky. Možná právě proto jsme se rozhodli poslední článek roku věnovat těm nejlepším dárkům, které jsme měli možnost nadělit. Nejkrásnější je totiž darovat radost tam, kde je to nejvíc potřeba. A ačkoliv se blíží svátky, zázraky se nemusí dít jenom o Vánocích, ale po celý rok. 

Dvakrát do roka sázíme stromy 

Nápad na Trees for Bugs vznikl v roce 2008, když jsme se dostali do výběru Fast 50, kterým společnost Deloitte oceňuje nejrychleji rostoucí technologické firmy středoevropského regionu. O úspěch jsme se chtěli podělit s ostatními a přemýšleli jsme o aktivitě, do které bychom mohli zapojit všechny kolegy i naše zákazníky. 

Rozhodli jsme se vysázet za každý bug v produktu stromek a tahle tradice s námi už zůstala. Zákazníci jsou motivovaní nahlásit i sebemenší drobnost, my můžeme naše produkty neustále zlepšovat, při společném sázení stromků se skvěle bavíme a ještě děláme dobrou věc. 

Do iniciativy Trees for Bugs se zapojila celá firma.

Naše nejkrásnější narozeniny 

V podobném duchu jsme pojali i výročí deseti let od založení Kentico. Na první kulaté narozeniny jsme nabídli licenci k našemu produktu Kentico Xperience za dobrovolný příspěvek, který jsme v plné výši věnovali Červeném kříži. Ačkoliv byl náš původní cíl 10 000 dolarů, akce měla daleko větší dopad než jsme předpokládali. Nakonec jsme touto cestou vybrali úctyhodnou částku 41 500 dolarů

Naše desáté narozeniny s námi oslavili lidé z celého světa.

Podobné příběhy může vytvářet každý z nás

Více než „jen“ úspěšný sprint

Zdvojnásobit radost za každý doručený sprint se podařilo Scrum Masterovi Radkovi Gajduškovi. Po dobu půl roku kupoval po každém úspěšném sprintu krabici lega. Nakonec ke stavebnicím přidal každý z týmu dárek ještě za sebe a společně je na Vánoce darovali do Dětské nemocnice v Brně. A byl to velký doják! 

Kromě toho Radek jezdí pomáhat na tábor pro mentálně postižené SPMP Jihlava, který Kentico každoročně podporuje finanční částkou i drobnými dárky. 

Někdy stačí dobrý nápad

S nápadem zapojit celou firmu přišla také kolegyně Lucka Pokorová, která svůj volný čas i energii věnuje péči o zvířata. Před třemi lety uspořádala první Hostinu pro chlupáče. Místo obědového meníčka každý z nás napekl a nebo uvařil něco pro ostatní kolegy. Za dobroty jsme vybrali dobrovolný příspěvek, který jsme rozdělili do psích a kočičích útulků. Postupně se z toho stala tradice a dnes pořádáme hostiny dvakrát do roka. 

Lucka provozuje ve volném čase kočičí útulek, který dokázala vybudovat bez větší pomoci. A i vy ji můžete podpořit

I z jednoduchého nápadu může vzniknout velká věc.

Dárky dětem nenosí jen Ježíšek

Když Gábina Jakabová poprvé navštívila se synem dětskou nemocnici, na vlastní oči se přesvědčila, že na hračky pro děti často už nezbývají prostředky. A protože to nebyl úplně veselý pohled, vyhlásila v Kentico sbírku přebytečných hraček mezi všemi zaměstnanci a nemocnici je darovala. 

Když jsme viděli to nadšení, nedalo nám to – tištěné PFko jsme nahradili elektronickým a za ušetřené peníze kupujeme každý rok vybavení, které v nemocnici zrovna chybí. Od té doby jsme darovali dárky za více než 100 000 Kč. Mezi nimi byly třeba lékárenské skříně, monitor dechu, polohovací postel nebo televize s DVD na pokoje. 

A proč o tom mluvíme? 

Chceme tím jenom říct, že pomáhat je někdy vlastně docela jednoduché. A třeba někoho inspirujeme k tomu, aby zapojil svoje okolí a zkusil to taky. 

Mějte krásné Vánoce! 

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Chcete si číst dál?

Pracující rodič a pandemie: nové výzvy pro firmy v zemi, kde stát moc nepomáhá

Nedávno jsme „oslavili“ rok pandemie COVID-19. Školy jsou zavřené pro většinu dětí, do kanceláří chodíme jen sporadicky. Jak dopadá tato situace na ženy, na rodiče, na kolegyně a kolegy? A co se s tím…

V kategoriích Život v Kentico a Benefity

Podporovat studenty je pro nás automatická věc

Kentico vzniklo jako bakalářská práce a začínali jsme jako parta studentů. Proto je pro nás samozřejmost podporovat studenty. Chcete vědět jak?

V kategorii Život v Kentico

Naše začátky se Scrumem

Scrum je součástí našeho vývoje už hezkých pár let. Cesta k současnému stavu ale nebyla vůbec jednoduchá. Chcete vědět, proč jsme to nejdřív chtěli vzdát a kdy se to zlomilo? Zavzpomínali jsme na dobu…

V kategoriích Development a Kentico Xperience