Přejít na hlavní obsah

Developer Advocate at Kentico Kontent

Pečujte o vývojářskou komunitu, spravujte nástroje (GitHub), a tvořte technický obsah.

Kentico Kontent je raketově rostoucí headless CMS na enterprise trhu. Developeři jsou součástí týmů našich zákazníků a je potřeba, aby dokázali plně využít technické možnosti Kontentu a zároveň měli v Kentico svého člověka – tím je Developer Advocate.

S růstem počtu zákazníků, lidí v komunitě i open-source projektů na GitHubu je potřeba škálovat i tým Developer Relations (DevRel) – aby si jednotlivé nástroje, tutorialy a ukázkové aplikace udržely svoji kvalitu.

Jste technický člověk, který nemá problém s vývojem softwaru, chcete se posunout dále v práci s lidmi a dívat se na software i z pohledu uživatele? Čtěte dál.

Co vás čeká?

  • Správa open-source projektů – například SDKs, ukázkových aplikací nebo pomocných utilit na GitHubu. Většina repozitářů je psána v JavaScriptu/TypeScriptu a C#. Vedle toho jsou tu další projekty, které jsou spravovány spíše okrajově – psané v Javě, PHP, Ruby nebo Swiftu.
  • Konzultace přímo s vývojovými týmy ohledně nových funkcionalit (zejména API designu) a možnostech jejich propagace.
  • Práce s komunitou okolo Kentico Kontent – primárně s technickými lidmi z agentur, kteří s použitím Kontentu implementují své projekty, a s Kontent MVPs. Dokážete posbírat jejich zkušenosti s používáním produktu, převážně z hlediska API a content modelingu. Poté je přetlumočíte zpět do firmy. Můžete sám/sama také vytvořit pomocné materiály, které vývojářům pomohou v problematických částech implementace.
  • Průzkum nových technologií, které zapadají do microservice architektury a spojené headless CMS – vyhodnotíte, jestli má smysl do nich investovat a vytvořit pomocné materiály, třeba ukázkové aplikace, integrační balíčky nebo tutoriály.

S kým budete spolupracovat?

DevRel spolupracuje s vývojovými týmy a produktovým managementem při prioritizaci backlogu. Našim cílem je upřednostňovat ty položky, které budou mít vliv na technické uživatele. Chceme jim zajistit co nejlepší podmínky pro práci s produktem.

Dříve jsme pracovali jako součást oddělení Customer Success a zaměřovali jsme se na péči o stávající zákazníky. Nyní jsme se přesunuli pod Development. Díky tomu lépe vidíme do vývoje a máme příležitost více se zaměřit na developer experience

Další skupinou lidí se kterou tým spolupracuje jsou zákazníci a k nim přidělení manažeři Customer Success. Ti nám poskytují cenné informace o reálných projektech. Díky těmto informacím vyhodnocujeme kvalitně priority jak v rámci produktu, tak i k prioritizaci technologií do kterých investovat skrze open-source projekty.

A když narazíte na problém v dokumentaci? Dáte tip týmu Customer Education, ti ho vyřeší.

Co vás na tom bude bavit?

DevRel je unikátní oblast vývoje softwaru – kombinuje technické znalosti, marketing a správu komunity. Můžete pracovat z domu, ale dostanete i možnost cestovat a propagovat Kontent na konferencích.

Čeká nás teď také několik zajímavých projektů, třeba:

  • Výzkum nových, primárně webových technologií jako je Jamstack
  • Rozšiřování SDKs okolo REST API – čtecí i pro zápis
  • Pomoc s GraphQL API designem

Pozice Developer Advocate (stejně jako obor Developer Relations) není v českých softwarových firmách ještě běžná. My ale víme, že je nutné do developer experience a práce s komunitou investovat. Možná pracujete jako Technical Lead a už jste si sáhnul/sáhla na systém CMS. Nebo jste developer/ka v softwarové agentuře a chcete se více zaměřit na uživatele a byznysovou stránku vývoje. Co k tomu potřebujete?

  • Expertní znalost alespoň jednoho webového stacku ideálně .NET a/nebo Node.js/Javascript
  • Znalost dalších webových stacků postavených na PHP, Java, Ruby znamená body navíc.
  • Zkušenost s webovými projekty, které ideálně využívají systém headless CMS.
  • Orientaci v kódu a zkušenosti s gitem – nejlépe přímo s GitHubem.
  • Angličtinu minimálně na úrovni C1.
  • Chuť učit se různé technologie a dělit se o tyto znalosti s komunitou.
  • Analytické myšlení a tah na bránu.

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný úvazek.

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

  • Zbyšek Němec

    Každý se tu rozvíjí v tom, co ho zajímá a baví. Já jsem si úplně přirozeně prošel 5 různými pozicemi. Začínal jsem na supportu, pokračoval jako vývojář, Scrum Master a postupně jsem se propracoval až na šéfa vývoje. Dnes mám na starost 100+ lidí – vývojáře, testery a devops engineery.

    Zbyšek Němec, VP Engineering, Kentico Kontent

Senior Recruiter

Ondřej Chrastina

Senior Developer Advocate