Přejít na hlavní obsah

Finance Data Analyst

Rozumíte financím a účetnictví? Ovládáte SQL, transformaci dat a ETL? Implementujete procesy a systémy? Čtěte dál!

V brněnské centrále i zahraničních pobočkách Kentico pokračujeme v úspěšné implementaci účetního systému Business Central. Pokud rozumíte podnikové ekonomice nebo firemním procesům a baví vás příprava reportů, vizualizace dat a následná prezentace, jste náš člověk.

Dostanete příležitost ovlivnit, jak jsou data v globální firmě strukturovaná, a připravíte si systém přesně tak, jak s nimi chcete pracovat. Máme před sebou zajímavé datové výzvy – třeba nastavení reportingu nebo interních účetních procesů.

Co budete dělat?

Finance Data Analyst je pozice rozkročená mezi striktně technickou (tj. SQL Developer/ka) a byznysovou (finanční analytik/analytička). Očekáváme, že ovládáte technické základy, abyste data dokázal/a připravit, a současně rozumíte i financím – chápete, co koncoví uživatelé potřebují z dat vyčíst.

Budete se podílet na tvorbě nových a údržbě stávající datasetů a reportů pro oddělení financí – od přípravy dat až po samotnou prezentaci. Vedle toho budete mít na starosti rozvoj a údržbu zdrojových systémů – Microsoft Dynamics 365  Business Central, CRM a/nebo datové sety na platformě Microsoft SQL.

Naše firma raketově roste a vy budete jejímu fungování perfektně rozumět. Budete mít příležitost od píky ovlivnit budoucí organizaci i procesy na financích.

S kým budete spolupracovat?

Vašimi hlavními parťáky budou Lukáš a Honza.

Lukáš, náš Financial Controller, má pod palcem reporting, finanční procesy a kontroly, vytváří, obsluhuje, přetváří a interpretuje reporty.

Honza, BI Developer, se stará o datovou část – z původních systémů zajišťuje data a datové transformace. Je to trochu bájný jednorožec, protože vystudoval finance, zároveň má přes pět let zkušeností s vývojem – co nevíte, Honza vám poví.

Občas budete komunikovat s naším majitelem a CEO, Petrem Palasem. Vedle toho budete pomáhat připravovat podklady pro firemní auditory

Nehledáme superseniora, spíše kolegu/kolegyni se základním rozhledem v oboru, trochou zkušeností, zdravým selským rozumem a velkou chutí učit se novým věcem. S tím vám rádi pomůžeme. Možná pracujete na pozici datového analytika v bance nebo jiné zaběhnuté B2B/B2C firmě.

  • Máte zkušenosti v oblasti financí, účetnictví, IFRS a controllingu
  • Na pokročilé úrovni ovládáte MS Excel a SQL
  • Datovou analytiku máte v malíku.
  • Příjemně nás překvapíte, pokud už jste si osahal/a ERP nebo účetní systémy
  • Za znalost JetReports a/nebo Power BI získáte body k dobru.
  • Potěší nás, pokud jste se setkal/a s nástroji reportingu (SSRS, SSIS, SSAS).
  • Anglicky se domluvíte slovem i písmem na úrovni B2.
  • K problému přistupujete analyticky – prozkoumáte možnosti řešení, navrhnete několik variant a dokážete vybrat tu nejvhodnější.
  • Komunikujete dobře a rád/a – dokážete zjistit, co přesně naši interní zákazníci i externí auditoři potřebují.

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou/kolegyní z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný úvazek.

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

  • Antonín Moravec

    Společně děláme na něčem, z čeho mi běhá mráz po zádech. V dobrém slova smyslu. Jsem taky pyšný, že můžu říct – na to jsme si vydělali sami. Není za tím žádné kouzlo, prostě poctivě pracujeme. Jsem tady 12 let a ještě mě to tady neomrzelo.

    Antonín Moravec, COO

Na pohovoru se uvidíte s…

Gabriela Jakabová

CAO

Lukáš Polák

Financial Controller

Zděněk Krupka

External Designer (Stride XL)