Přejít na hlavní obsah

Product Marketing Manager at Kentico Kontent

Chcete mít pod palcem komunikaci při releasech nových funkcionalit našeho headless CMS?

Po rozdělení firmy na dvě divize jsme vzali marketing Kontentu pevně do rukou a obzvláště product marketingu věnujeme velkou péči. Máme zpracované analýzy konkurence a pečlivě definované procesy uvádění novinek na trh.

A teď hledáme posilu, která do tohoto dobře rozjetého vlaku naskočí – s hlavou plnou neotřelých nápadů, které bude připravena vlastnoručně přivádět k životu. Protože máte zkušenosti s product marketingem v SaaS, víte, že je pro něj typická velká dynamika díky častým produktovým releasům (v našem případě 1–2× měsíčně). Baví vás pracovat v odvětví, kde se produkt i samotný trh rychle mění.

Co budete dělat?

Budete průsečíkem mezi odděleními Marketing, Sales a Product Management, který dokáže uvažovat v horizontu měsíců i let. Product Marketing vnímáme jako strategickou disciplínu, v rámci které cílíme nejen na existující zákazníky v rámci retenčních aktivit, ale také na zákazníky nové. V rámci každého releasu přemýšlíme o nové funkcionalitě akvizičně. Přináší release nějaké řešení nové skupině zákazníků, na které jsme prozatím necílili? Pokud ano, vaše práce bude vymyslet, jak k nim toto řešení co nejefektivněji dostat. Budete pozicovat produkt na trhu a nacházet způsoby, jak komunikovat směrem k zákazníkům, jaké problémy pro ně budou jednotlivé funkcionality Kontentu řešit.

Abyste každé vylepšení produktu dokázal/a správně zasadit do kontextu, budete sledovat trh a aktivně zjišťovat potřeby klientů a partnerů. Oko nespustíte ani z konkurence, o které budete zpracovávat srovnávací analýzy.

Pravidelně vydáváme produktové novinky. Pro každou z nich sestavíte kompletní komunikační strategii. Rozhodnete, jakou kampaň k danému releasu spustíme, jak nalodíme zákazníky a kdo je cílovou skupinou. Poté načrtnete časovou linku a vrhnete se na splnění jednotlivých úkolů – od samotného názvu dané funkcionality až po produktovou landing page na firemním webu, od newsletteru až po školení pro Sales.

Ty nejkomplexnější produktové celky se plánují dlouhodobě, zatímco menší releasy a úpravy stávajících funkcionalit stačí komunikovat prostřednictvím e-mailu, blogpostu nebo krátkého dema. Zároveň budete vytvářet edukativní materiály pro (potenciální) zákazníky tak, abyste jim pomohl/a porozumět, jakou hodnotu jim Kontent přináší.

S kým budete spolupracovat?

V první řadě s kolegy/němi v globálním Kontent Marketing týmu. Vojta, který je v Kontentu od samého počátku, naše oddělení vede a má na starosti kompletní  marketingovu strategii, kterou mu budete pomáhat vytvářet. Zásadní produktové novinky budete řešit aktivně jak s ním, tak s šéfém produktu Martinem. S Jožem, lídrem Demand Generation, budete plánovat a spouštět konkrétní kampaně. V týmu potáhnete za jeden provaz i s copywriterkou, která na základě vašich podkladů sepíše finální copy, grafikem a web developerem.

S produktovými manažery budete identifikovat potřeby zákazníků. Oddělením, která se zákazníky přímo komunikují (Sales a Customer Success), zase poskytnete potřebný servis, aby dokázali o produktových novinkách mluvit stejným jazykem – připravíte jim kostru prezentace, zaškolíte je, předáte informace o konkurenci... Občas se také zúčastníte zákaznických callů, na kterých se sbírají data k případovým studiím.

Proč vás to bude bavit?

Jako pravá ruka VP Growth and Marketing dostanete příležitost přímo ovlivňovat strategické směřování firmy. Budete se účastnit zásadních interních jednání o pozicování produktu na trhu, jeho směřování i cenové politice.

Kentico Kontent je stabilní, rychle se vyvíjející produkt, který roste meziročně o 100 %. S tím je spojená řada zajímavých výzev. Nestačí, aby o produktových novinkách zákazníci pouze věděli – vy je pro ně dokážete díky skvělé komunikační strategii nadchnout.

Kontent cílí na globální enterprise zákazníky a ti řeší komplexní problémy. Tomu je potřeba neustále přizpůsobovat způsob, jak k nim promlouváme. Dlouhodobě dostanete prostor pro precizní vymazlování komunikace směrem k velkým hráčům na trhu – mezi naše zákazníky patří třeba Vogue, AC Milan nebo University of Oxford.

Pracujeme se špičkovými marketingovými technologiemi. Náš web běží na Jamstacku, máme na něm nasazené Intercom a Hotjar. Data sbíráme v Google Analytics, Amplitude a Salesforce Pardot. Používáme cloudový CRM systém Salesforce.

Vidíte nejen do marketingu, ale i do sales a product managementu. Možná jste byznysově zaměřený/á produkťák/produkťačka a chcete se teď více věnovat strategii a marketingu. Nejdůležitější pro nás je, že už jste se aktivně účastnil/a uvádění IT produktů/novinek na trh.

  • Máte zkušenosti s produktovým marketingem a za sebou spuštění úspěšných produktových kampaní
  • Pohybujete se na rychle rostoucím trhu se SaaS a/nebo CMS
  • Uvažujete strategicky, dokážete identifikovat cílové skupiny a jejich potřeby v rámci customer journey.
  • Dokážete vést hloubkové rozhovory se zákazníky o jejich zkušenostech a potřebách, ze kterých potom postavíte kostru případové studie.
  • Jste zvyklý/á připravovat produktové podklady pro tvorbu obsahu (např. kampaňové stránky, či comparison pages).
  • Dokážete pracovat samostatně na několika paralelních úkolech, stanovujete si priority a plánujete jednotlivé kroky.
  • Neuteče vám žádný detail.
  • Stále hledáte nové způsoby, jak vylepšovat obchodní výsledky a sám/sama se posouvat profesně kupředu.
  • Máte skvělé komunikační a prezentační dovednosti.
  • Angličtinu zvládáte ve svém oboru k nerozeznání od rodilého mluvčího.

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou/kolegyní z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný nebo částečný úvazek.

S kým budete nejvíce spolupracovat

Vojtěch Bořil

VP Growth & Marketing

Martin Michalík

VP Product

Jozef Falis

Head of Demand Generation

Ukázky naší práce

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Benefity

Služební cesty

Chcete si zkusit pracovat z naší pobočky v USA nebo se potkávat se zákazníky v Austrálii, Holandsku a UK?

  • Vojtěch Bořil

    Kentico byla před roky jedna z mála českých firem, o které jsem si řekl, že bych pro ni fakt chtěl pracovat a trávit tam svůj čas. A to stále platí. Nejvíce si cením svobody, kterou tu máme. Nápady vítězí nad procesy a i proto je firma schopná tak rychle inovovat.

    Vojtěch Bořil, VP Growth & Marketing