UX Researcher

Umíte klást ty správné otázky, a navíc anglicky? Pomáhejte nám s návrhy i realizací uživatelských výzkumů.

Co budete dělat.

Zkoumat potřeby zákazníků, analyzovat data, testovat řešení… ale také vzdělávat kolegy/ně a občas jim podat pomocnou ruku, když budou navrhovat vlastní výzkum.

Každé opravdu důležité rozhodnutí je v Kentico podložené výzkumem. Než se pustíme do zlepšování Kentico Xperience, třeba do vývoje nové funkcionality nebo widgetu, ověřujeme si u zákazníků, že naše nápady a plány mají smysl a budou pro ně užitečné. A protože práce stále přibývá, hledáme do našeho UX týmu novou posilu, která se ráda ptá, baví ji pídit se po příležitostech pro zlepšení a ověřovat jejich přínos.

  • Typ úvazku: Plný úvazek
  • Datum nástupu: ihned
  • Forma: Práce z domu možná
  • Jazyk: English C1

Jaké výzkumné metody budete používat.

To je na vás. Vhodný postup a výzkumné metody navrhnete vždy podle toho, jaké rozhodnutí potřebujeme udělat a jaká data k němu chceme získat. Cesta k nim by měla být co nejefektivnější. Nejčastěji volíme hloubkové rozhovory, uživatelské testování, někdy pozorování. Čas od času sáhneme i po jiných metodách, třeba card sortingu nebo field studies. 

Vaším úkolem bude nejen metody vybrat, ale často je i realizovat. Povedete rozhovory, budete moderovat testování, dělat analýzy… Komunikace se zákazníky přitom probíhá většinou na dálku přes MS Teams a téměř vždy v angličtině.

Budete pomáhat i kolegům/kolegyním v Kentico – vzdělávat je v oblasti výzkumů, předávat zajímavá data do týmů, dávat zpětnou vazbu na návrhy testovacích scénářů a podobně.

Nebudete na to sami.

Kromě týmu UX  budete pravidelně spolupracovat i s kolegy/němi z Product Management týmu a také s vývojáři/vývojářkami. Ti se především účastní některých rozhovorů nebo testování. 

Postupně společně rozšíříme výzkumný tým. Podpoříme vás, pokud budete mít zájem ho sestavit a vést

Společně pracujeme v brněnské kanceláři, není pro nás ale problém ani práce na dálku, nejen v pandemii, ale i v běžném provozu. 

Co od vás potřebujeme.

  • Chuť ptát se, naslouchat, navrhovat řešení a to pak ověřovat.

  • Schopnost prezentovat a předávat své znalosti kolegům.

  • Zkušenosti v oblasti uživatelského výzkumu, ideálně podložené vzděláním v oboru jako sociologie nebo psychologie.

  • Výbornou angličtinu – alespoň na úrovni C1.

  • Časovou flexibilitu. Tu a tam se může stát, že povedete rozhovor nebo testování večer. 

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou/kolegyní z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný úvazek. Klidně remotely.

Chcete se poznat s našimi UXáky a UXačkami? Organizují pro vás Design Hour – akci, na které se vždy zaměří na konkrétní téma z oboru. 
Podívejte se na záznamy jednotilvých běhů ZDE.  

Chcete se dovědět více o této a podobných pozicích? Přečtěte si více u nás na blogu!

Pošlete nám životopis.

Odesláním formuláře souhlasím, že Kentico uloží a zpracuje mé údaje. Svůj souhlas i odběr newsletteru můžu kdykoliv zrušit.

Na pohovoru se uvidíte s:

Monika Kyzlinková

Recruiter
monikak@kentico.com LinkedIn

Martin Florián

UX Leader

Víte o někom, kdo by se na tuto pozici hodil?
Kontaktujte nás!

Naše nejoblíbenější bonusy

Innovation Time

Innovation Time

Pětinu pracovní doby si plánujete podle toho, čemu se chcete věnovat – projektům nebo dalšímu vzdělávání.

Neomezená dovolená

Neomezená dovolená

Po kvalitním odpočinku se pracuje lépe. Proto se mu poctivě věnujte – ať už máte plný úvazek, nebo částečný. Všem nabízíme 5 týdnů dovolené a pokud vám nějaký ten den navíc chybí, můžete zažádat o další dovolenou.

Školení a certifikace

Školení a certifikace

Proplácíme oborové specializace a Cambridge zkoušky z angličtiny. 

Podobné pozice

UX Designer

Kompletní redesign. Design systém. Transformace produktu a vývoje na agilní, user-centric proces. Prostě velká výzva.

Marketing business analytik

Hledáme zkušeného Marketing business analytika s pokročilou znalostí webové analytiky, který se připojí k našemu datovému týmu a bude mít klíčovou roli při optimalizaci našich d...

Technical Writer

Psaní máte v krvi a mezi IT lidmi jste jako ryba ve vodě? Přidejte se k vývojovému týmu a tvořte dokumentaci v angličtině, které porozumí znalec i laik.