Přejít na hlavní obsah
Rozběhli jsme Kentico Academy

Rozběhli jsme Kentico Academy

Náš QA Engineer Radek Petruška a Developer Petr Svirák se od pondělí do pátku a týden co týden věnují 6 talentovaným studentům. V prostorách CERITu na Fakultě informatiky společně pracují na vývoji produktu Kentico. Studenti při tom postupně poznávají firemní filozofii, způsob uvažování i práci. Proč?

Dáváme studentům tolik potřebnou praxi

Často se nám do Kentico hlásí studenti, kteří ještě neměli možnost získat praktické zkušenosti a ve škole dostali jiný set vědomostí, než je u nás potřeba. Nebo jsou tací, kteří se ani neozvou, protože se bojí, že to u nás nezvládnou. Dali jsme si proto jedna a jedna dohromady a vymysleli jsme Kentico Academy. Mladé a šikovné lidi totiž vítáme s otevřenou náručí. A moc rádi je doučíme všechno, co je potřeba. 

První školní rok začal 1. března

… a skončí v září. Jeden školní „běh“ tedy trvá 6 měsíců. Během nich studenti tvoří malý vývojový tým, který má pravidelné porady, programuje, testuje a postupně proniká do pracovních procesů i produktu Kentico. Pracuje se C#, databázemi, SQL, někdy i HTML a CSS.

V Kentico Academy vyučují přímo naši vývojáři.

Škola a práce v jednom

Zní to spíš jako popis pracovní pozice a ne jako škola? Máte pravdu, je to tak. Chceme, aby akademie byla půlroční zkouškou práce v Kentico se vším všudy. 

Proto se studenti do Kentico Academy dostávají po pohovoru. 

Proto naostro zasahují do produktu Kentico a komunikují s pracovními týmy. 

Proto za svou práci dostávají zaplaceno. 

A když to bude klapat, rádi je mezi sebe přijmeme nastálo.

Studenti pracují přímo na našem produktu.

Dnes se v Kentico Academy učí a pracují Desana Daxnerová, Eva Šmijáková, Tomáš Tilňak, Tran Manh Hung, Lukáš Petrovič a Michal Bertko. Vyzpovídali jsme je, co říkají na první tři měsíce v Kentico Academy.

Jaké jsou vaše nejvýraznější dojmy z prvních týdnů? 

Lukáš: Hodně jsem se posunul v programování. Při nástupu jsem si myslel, že umím programovat :) Ale až teď se to učím.

Eva: Hlavně je to úplně jiný přístup k práci než ve škole. Především z toho praktického hlediska – učíme se, aby vše bylo vypilované co nejvíc k dokonalosti.

Proč jste se do Kentico Academy přihlásili? Co vás tam baví?

Lukáš: Hlavně jsem se chtěl zlepšit v jazyku a chtěl jsem pochopit, jak fungují informační systémy. Co se naučím, určitě použiju v bakalářce. Eva: Mě na tom nejvíc baví, že když něco naprogramuji, nedělám to do šuplíku.

Jak vypadá běžný den v Kentico Academy?

Tomáš: Upravujeme přímo Kentico produkt. Dostáváme méně složité úkoly v rámci jednoho pracovního týmu a zkoušíme si i práci na dalších částech Kentico. A protože pracujeme agilně, každý den máme meeting a řekneme si, kdo co udělal a na čem bude dělat teď. Agilní vývoj totiž funguje tak, že náš čas je rozdělený na menší omezené úseky. A za určenou dobu musíme doručit kompletní produkt. Je to sprint, na jehož konci musíme mít vše komplet otestované. Často pracujeme v týmech, takže tak dva programujeme a testujeme spolu. Většinou se věnujeme serverové části, ale máme také Innovation Time jako běžní zaměstnanci. V rámci něj se můžeme věnovat určité oblasti, která nás zajímá.

Teď je v Kentico Academy 6 talentovaných studentů.

Jakým způsobem dostáváte zadání práce?

Lukáš: V Kentico nám vybírají práci tak, abychom se pořád učili nové věci.

Tomáš: Ale často se také stane, že někdo z nás na něco narazí a když je to zajímavé, můžeme na tom dělat. Samozřejmě po konzultaci.

Překvapilo vás něco?

Tomáš: Mě mile překvapilo, jak je firma transparentní a otevřená. A jedná se s námi jako sobě rovnými. Jsme prostě součást firmy. 

Hung: Když jsem se hlásil, měl jsem obavu, jestli moje znalosti budou stačit. Ale v Kentico se opravdu ptali jen na to, co psali v inzerátu. Ostatní nás učí za běhu.


Chcete to taky zkusit? Na podzim se můžete přihlásit do dalšího běhu! Sledujte náš Facebook, ať nic nezmeškáte. Minule jsme zaplnili kapacitu během 5 dnů. 


O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Chcete si číst dál?

Naše začátky se Scrumem

Scrum je součástí našeho vývoje už hezkých pár let. Cesta k současnému stavu ale nebyla vůbec jednoduchá. Chcete vědět, proč jsme to nejdřív chtěli vzdát a kdy se to zlomilo? Zavzpomínali jsme na dobu…

V kategoriích Development a Kentico Xperience

Fígle, které nám pomáhají ve vývoji

Jak docílit toho, aby to v technologické firmě opravdu fungovalo? Prozradíme vám pár fíglů, které se nám v práci osvědčily.

V kategorii Development

Představujeme Product Marketing v Kentico Xperience a Kentico Kontent

Zajímá vás, jak se změnila struktura marketingových týmů společně s rozdělením Kentico na produktové divize Kentico Xperience a Kentico Kontent?

V kategoriích Kentico Kontent, Rozhovory, Kentico Xperience, Marketing a Video