Přejít na hlavní obsah
Rozběhli jsme Kentico Academy

Rozběhli jsme Kentico Academy

Náš QA Engineer Radek Petruška a Developer Petr Svirák se od pondělí do pátku a týden co týden věnují 6 talentovaným studentům. V prostorách CERITu na Fakultě informatiky společně pracují na vývoji produktu Kentico. Studenti při tom postupně poznávají firemní filozofii, způsob uvažování i práci. Proč?

Dáváme studentům tolik potřebnou praxi

Často se nám do Kentico hlásí studenti, kteří ještě neměli možnost získat praktické zkušenosti a ve škole dostali jiný set vědomostí, než je u nás potřeba. Nebo jsou tací, kteří se ani neozvou, protože se bojí, že to u nás nezvládnou. Dali jsme si proto jedna a jedna dohromady a vymysleli jsme Kentico Academy. Mladé a šikovné lidi totiž vítáme s otevřenou náručí. A moc rádi je doučíme všechno, co je potřeba. 

První školní rok začal 1. března

… a skončí v září. Jeden školní „běh“ tedy trvá 6 měsíců. Během nich studenti tvoří malý vývojový tým, který má pravidelné porady, programuje, testuje a postupně proniká do pracovních procesů i produktu Kentico. Pracuje se C#, databázemi, SQL, někdy i HTML a CSS.

V Kentico Academy vyučují přímo naši vývojáři.

Škola a práce v jednom

Zní to spíš jako popis pracovní pozice a ne jako škola? Máte pravdu, je to tak. Chceme, aby akademie byla půlroční zkouškou práce v Kentico se vším všudy. 

Proto se studenti do Kentico Academy dostávají po pohovoru. 

Proto naostro zasahují do produktu Kentico a komunikují s pracovními týmy. 

Proto za svou práci dostávají zaplaceno. 

A když to bude klapat, rádi je mezi sebe přijmeme nastálo.

Studenti pracují přímo na našem produktu.

Dnes se v Kentico Academy učí a pracují Desana Daxnerová, Eva Šmijáková, Tomáš Tilňak, Tran Manh Hung, Lukáš Petrovič a Michal Bertko. Vyzpovídali jsme je, co říkají na první tři měsíce v Kentico Academy.

Jaké jsou vaše nejvýraznější dojmy z prvních týdnů? 

Lukáš: Hodně jsem se posunul v programování. Při nástupu jsem si myslel, že umím programovat :) Ale až teď se to učím.

Eva: Hlavně je to úplně jiný přístup k práci než ve škole. Především z toho praktického hlediska – učíme se, aby vše bylo vypilované co nejvíc k dokonalosti.

Proč jste se do Kentico Academy přihlásili? Co vás tam baví?

Lukáš: Hlavně jsem se chtěl zlepšit v jazyku a chtěl jsem pochopit, jak fungují informační systémy. Co se naučím, určitě použiju v bakalářce. Eva: Mě na tom nejvíc baví, že když něco naprogramuji, nedělám to do šuplíku.

Jak vypadá běžný den v Kentico Academy?

Tomáš: Upravujeme přímo Kentico produkt. Dostáváme méně složité úkoly v rámci jednoho pracovního týmu a zkoušíme si i práci na dalších částech Kentico. A protože pracujeme agilně, každý den máme meeting a řekneme si, kdo co udělal a na čem bude dělat teď. Agilní vývoj totiž funguje tak, že náš čas je rozdělený na menší omezené úseky. A za určenou dobu musíme doručit kompletní produkt. Je to sprint, na jehož konci musíme mít vše komplet otestované. Často pracujeme v týmech, takže tak dva programujeme a testujeme spolu. Většinou se věnujeme serverové části, ale máme také Innovation Time jako běžní zaměstnanci. V rámci něj se můžeme věnovat určité oblasti, která nás zajímá.

Teď je v Kentico Academy 6 talentovaných studentů.

Jakým způsobem dostáváte zadání práce?

Lukáš: V Kentico nám vybírají práci tak, abychom se pořád učili nové věci.

Tomáš: Ale často se také stane, že někdo z nás na něco narazí a když je to zajímavé, můžeme na tom dělat. Samozřejmě po konzultaci.

Překvapilo vás něco?

Tomáš: Mě mile překvapilo, jak je firma transparentní a otevřená. A jedná se s námi jako sobě rovnými. Jsme prostě součást firmy. 

Hung: Když jsem se hlásil, měl jsem obavu, jestli moje znalosti budou stačit. Ale v Kentico se opravdu ptali jen na to, co psali v inzerátu. Ostatní nás učí za běhu.


Chcete to taky zkusit? Na podzim se můžete přihlásit do dalšího běhu! Sledujte náš Facebook, ať nic nezmeškáte. Minule jsme zaplnili kapacitu během 5 dnů. 


Chcete si číst dál?

Seznamte se, Cloud-first Headless CMS

Není vám úplně jasné, co je vlastně to „headless CMS", o kterém mluvíme v souvislosti s Kentico Cloud? Pojďme si ukázat, s jakými druhy systémů pro správu obsahu se můžete setkat a pro jaké proje…

V kategorii Kentico Cloud

Naše začátky se Scrumem

Scrum je součástí našeho vývoje už hezkých pár let. Cesta k současnému stavu ale nebyla vůbec jednoduchá. Chcete vědět, proč jsme to nejdřív chtěli vzdát a kdy se to zlomilo? Zavzpomínali jsme na dobu…

V kategorii Development

Naše práce může být někdy neviditelná

Nejčastěji je potkáte v kancelářích spolu s vývojovými týmy. Denně pečují o jejich rozvoj a dohlíží, aby nastavené procesy dávaly smysl. Ale nejen to. S Radkem Gajduškem jsme si povídali tom, jaký pře…

V kategorii Development

Potkejte se s námi offline

  • TestCrunch 2018

    Kamil bude povídat o zastupitelnosti testerských a developerských rolí napříč agilním týmem, Matej zase o našem UI testovacím frameworku a jeho postupném vylepšování.

  • Unihunt v Brně

    Jak poznáte, že se z někoho stal seniorní UX designér? Že by podle nejbarevnější sbírky post-itů? Nebo podle počtu stříbrných vlasů? Náš kolega Tadeáš Kubát vám odpoví! Přijďte si ho 24. 11. poslechnout na Unihunt a poznejte bodový systém, který s UX týmem vymysleli.