Dáváme studentům tolik potřebnou praxi.
Často se nám do Kentico hlásí studenti, kteří ještě neměli možnost získat praktické zkušenosti a ve škole dostali jiný set vědomostí, než je u nás potřeba. Nebo jsou tací, kteří se ani neozvou, protože se bojí, že to u nás nezvládnou. Dali jsme si proto jedna a jedna dohromady a vymysleli jsme Kentico Academy. Mladé a šikovné lidi totiž vítáme s otevřenou náručí. A moc rádi je doučíme všechno, co je potřeba.
První školní rok začal 1. března.
… a skončí v září. Jeden školní „běh“ tedy trvá 6 měsíců. Během nich studenti tvoří malý vývojový tým, který má pravidelné porady, programuje, testuje a postupně proniká do pracovních procesů i produktu Kentico. Pracuje se C#, databázemi, SQL, někdy i HTML a CSS.
Škola a práce v jednom
Zní to spíš jako popis pracovní pozice a ne jako škola? Máte pravdu, je to tak. Chceme, aby akademie byla půlroční zkouškou práce v Kentico se vším všudy.
Proto se studenti do Kentico Academy dostávají po pohovoru.
Proto naostro zasahují do produktu Kentico a komunikují s pracovními týmy.
Proto za svou práci dostávají zaplaceno.
A když to bude klapat, rádi je mezi sebe přijmeme nastálo.
Dnes se v Kentico Academy učí a pracují Desana Daxnerová, Eva Šmijáková, Tomáš Tilňak, Tran Manh Hung, Lukáš Petrovič a Michal Bertko. Vyzpovídali jsme je, co říkají na první tři měsíce v Kentico Academy.
Jaké jsou vaše nejvýraznější dojmy z prvních týdnů
Lukáš: Hodně jsem se posunul v programování. Při nástupu jsem si myslel, že umím programovat :) Ale až teď se to učím.
Eva: Hlavně je to úplně jiný přístup k práci než ve škole. Především z toho praktického hlediska – učíme se, aby vše bylo vypilované co nejvíc k dokonalosti.
Proč jste se do Kentico Academy přihlásili? Co vás tam baví
Lukáš: Hlavně jsem se chtěl zlepšit v jazyku a chtěl jsem pochopit, jak fungují informační systémy. Co se naučím, určitě použiju v bakalářce. Eva: Mě na tom nejvíc baví, že když něco naprogramuji, nedělám to do šuplíku.
Jak vypadá běžný den v Kentico Academy
Tomáš: Upravujeme přímo Kentico produkt. Dostáváme méně složité úkoly v rámci jednoho pracovního týmu a zkoušíme si i práci na dalších částech Kentico. A protože pracujeme agilně, každý den máme meeting a řekneme si, kdo co udělal a na čem bude dělat teď. Agilní vývoj totiž funguje tak, že náš čas je rozdělený na menší omezené úseky. A za určenou dobu musíme doručit kompletní produkt. Je to sprint, na jehož konci musíme mít vše komplet otestované. Často pracujeme v týmech, takže tak dva programujeme a testujeme spolu. Většinou se věnujeme serverové části, ale máme také Innovation Time jako běžní zaměstnanci. V rámci něj se můžeme věnovat určité oblasti, která nás zajímá.
Jakým způsobem dostáváte zadání práce.
Lukáš: V Kentico nám vybírají práci tak, abychom se pořád učili nové věci.
Tomáš: Ale často se také stane, že někdo z nás na něco narazí a když je to zajímavé, můžeme na tom dělat. Samozřejmě po konzultaci.
Překvapilo vás něco.
Tomáš: Mě mile překvapilo, jak je firma transparentní a otevřená. A jedná se s námi jako sobě rovnými. Jsme prostě součást firmy.
Hung: Když jsem se hlásil, měl jsem obavu, jestli moje znalosti budou stačit. Ale v Kentico se opravdu ptali jen na to, co psali v inzerátu. Ostatní nás učí za běhu.
Chcete zjistit víc o Kentico Academy – o čem to letos bude, pro koho je určená nebo jak to všechno probíhá? Podívejte se na její stránku. Můžete se i rovnou přihlásit!
Zajímá vás, jak to u nás chodí, a chcete vědět všechno mezi prvními? Sledujte nás na Facebooku, LinkedIn nebo Instagramu.