Přejít na hlavní obsah

DevOps Engineer

Raději něco týden automatizujete, než byste to dělali 5 minut ručně? Skriptování Vám není cizí? První, co se Vám vybaví pod slovem "cloud", jsou Linux nebo Windows servery? 

Setkali jste se už s koncepty jako Continous Integration, Continous Delivery/Deployment, Infrastructure as a Code, Continous Feedback nebo Continuous Monitoring? Jste s přehledem v obraze, když někdo zmíní produkční prostředí?

Pokud jste odpověděli  ano  alespoň na jednu otázku, jste ten správný člověk do našeho zaběhnutého DevOps týmu. Hledáme nadšenou posilu, která je ochotná učit se a pomůže nám zlepšovat automatizaci napříč našimi produkty

Co budete dělat? 

Budete zjednodušovat práci našim developerům – díky vám se jednotlivé procesy v rámci buildu a releasu zkrátí na minimum. Vývojáři potřebují oporu DevOps týmu, aby co nejdřív věděli, že kód je v pořádku. Vaším úkolem bude zlepšovat podporu, paralelizaci a granularitu testů. Pomocí nástroje Terraform budete automatizovat infrastrukturu, v rámci které běží testy, buildy a deploymenty. 

Když se na naší straně cokoli pokazí, potřebujeme se o tom dozvědět co nejdříve, aby náš support mohl takový háček rychle vyřešit. A právě díky poctivému monitoringu DevOps týmu se jim to podaří. DevOpsáci nastaví alerty, proškolí kolegy na podpoře, a ti tak vědí, co dál. 

Naše produkty sa stále posouvají kupředu, a my s nimi musíme technologicky držet krok. A tak nás teď čekají zajímavé výzvy – například kontejnerizace a orchestrace, kde budeme našim kolegům prošlapovat cestu a navrhovat celé řešení.

Jste to vy? 

 • Máte zkušenosti s některým ze scriptovacích jazyků (PowerShell, Bash, Python...). 
 • Orientujete se v libovolném OOP jazyce.  
 • Mezi vaše silné stránky patří analytické myšlení, zodpovědnost a schopnost řešit samostatně problémy
 • Chuť rozvíjet se a pracovat na sobě ceníme nad zlato. Konec konců teď hledáme nejen zkušené kolegy/ně, ale i nadané juniory/juniorky, kteří na sobě jsou odhodlaní zamakat. 
 • Setkali jste se alespoň zběžně s některým cloud providerem (Azure, AWS nebo Google Cloud). 
 • Zkušenost s CI/CD (Azure DevOps Services, TeamCity, Jenkins, CircleCI) nás potěší
 • Za znalosti kontajnerizace, které nám pomohou vyhnout sa častým problémům a rychleji postupovat kupředu, vás budeme na rukou nosit. 

Jaké technologie budete používat? 

Oba naše produkty – Kentico Kontent a Kentico Xperience – běží na platformě Windows. Proto používáme většinu technologií od Microsoftu: 

* CI/CD – Azure DevOps Services * Scripting – PowerShell, Typescript * IaC – Terraform, Azure Resource Manager * Cloud provider – Azure * Source Control – Azure Repos (git) * Monitoring – Application Insights, Pingdom, Datadog.

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou/kolegyní z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný nebo částečný úvazek.


Stále si nejste jistí, co si pod prací u nás v DevOps představit? 

Vyzpovídali jsme Jirku Kováře, lídra DevOps týmu. Zjistěte, v čem je DevOps pankáčská disciplína, proč má svůj tým rád a z jakého průšvihu mu ještě dnes vstávají chlupy na předloktí.

Přednáška: DevOps 101

Kentico Dev Meetup #2 | Jiří Kovář, DevOps Leader | 01-2021

Jirka vám bude 45 minut předávat své zkušenosti. Hned poté přijde řada na dotazy. Odnesete si základní informace, které vám poodhalí, z čeho se skládá náš každodenní chleba a jak se stát úspěšným DevOpsákem / úspěšnou DevOpsačkou (nejen) v Kentico.

Více videí od Jirky a našich dalíšch developerů najdete na Wanna Love Your Job? YouTube

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Benefity

Benefity

5 týdnů dovolené

Po kvalitním odpočinku se pracuje lépe. Proto se mu poctivě věnujte 5 týdnů – ať už máte plný úvazek, nebo částečný.

Benefity

Neomezený počet Sick Days

Necítíte se dobře? Zůstaňte doma. Neschopenku potřebujete, až když jste nemocní víc jak 3 dny.

Benefity

Innovation Time

⅕ pracovní doby si plánujete podle toho, čemu se chcete věnovat – projektům nebo dalšímu vzdělávání.

Benefity

Use Your Friday Well

Pšššt, soustředíme se! V pátky neschůzkujeme a dopřáváme si klid na práci a vzdělávání. 

Benefity

Pohodové pracovní prostředí

Psi, rybičky, fotbálek, sleeping boxy, …, dokonce i vlastní výčep. A nebojíme se ho použít!

Benefity

Výuka angličtiny 

Kromě placených kurzů máme také interní lektorku angličtiny. Lekce probíhají v malých skupinách podle jednotlivých pozic či týmů přímo v kancelářích. 

Benefity

Volná pracovní doba

A když máte hotovo, jdete domů. Doporučuje 10 z 10 rodičů i mimobrněnských kolegů!

Benefity

Multisport karta

Vyrazte cvičit klidně každý den – na náš účet.

Benefity

Jóga dvakrát týdně

Nastartujte svůj den cvičením přímo v kancelářích.  

Benefity

Otcovská dovolená

Čerstvým tatínkům dopřejeme 2 týdny placeného volna.

Benefity

Školení a certifikace

Proplácíme oborové specializace a Cambridge zkoušky z angličtiny. 

 • Jiří Kovář

  S klukama v týmu hrajeme DrD. Před koronou jsme hráli po večerech i deskovky v kanclech a taky „ústavní fotbálek“ (to uvidíte, až s námi budete pracovat 😉). Náš humor se zakládá většinou na sarkasmu, cynismu, vzájemným rejpání a sebekritice. Prostě taková normální banda ajťáků, kteří jsou spolu rádi.

  Jiří Kovář, DevOps Leader

Jak probíhá výběrové řízení?

Nepříjemné otázky, personalista v obleku, psychotesty a atmosféra, která by se dala krájet. Tak přesně tak to u nás nefunguje. Máme sice v kancelářích psy, ale nekoušeme. Spíš než psychologickému rozboru věříme vlastní intuici. Chceme vás poznat a chceme, abyste i vy poznali nás.

Udělejte první krok

Našli jste se? Zajímají vás podrobnosti? Ozvěte se a povíme vám víc.

Na pohovoru se uvidíte s…

Matěj Bystřický

Senior Recruiter

Martin Strharsky

DevOps Leader