Přejít na hlavní obsah
O (ne)pracovním cestování Radka Malečka

O (ne)pracovním cestování Radka Malečka

Cesty do zahraničí nás po mnoha stránkách obohacují – obzvlášť když v sobě kombinují práci a dovolenou. Na takové cesty se rád vydává i Radek Maleček. Baví ho čerpat inspiraci na konferencích, tu a tam navštíví kolegy na zahraničních pobočkách a s chutí poznává cizí kouty světa. Kvůli touze znovu se vrátit na Aljašku uvažoval nad neplaceným volnem, nakonec je ale nepotřeboval!

„Cestování se hodně propsalo do toho, co umím a co dělám. Chytlo mě to v roce 2014, když jsem při škole poprvé vyrazil do Ameriky jako plavčík. Důležitější pro mě ale byl další rok. To jsem v rámci Work and Travel vyjel na Aljašku a strávil celé léto v národním parku. Popravdě, byla to docela intenzivní zkušenost a ne vždycky sluníčková… Ale když jsem odjížděl, pochopil jsem, že se budu chtít vrátit. Hned další rok jsem se tam podíval dvakrát a čtyři měsíce dělal průvodce.“

Aljaška jako na dlani

„Průvodcování a komunikace s rodilými Američany mi dost pomohly zlepšit angličtinu a myslím, že to hrálo roli i u pohovoru do Kentica. Teda kromě toho, že Richard, který pohovor vedl, byl na Aljašce taky, a chvíli jsme se zakecali o lyžování a skákání z vrtulníku do prašanu. To je totiž taková Kentico vlastnost – cestují zde prakticky všichni a vždycky se najde někdo, kdo na tom místě taky byl.“

Aljaška - ledové pole

„Kentico je obecně hodně otevřené cestování a podporuje je. Třeba u Sales nebo Customer Success pozic je úplně běžné, že po pár prvních měsících vyjedou ‚na zkušenou‘ – většinou na naše pobočky v zahraničí. Aby se otrkali, poznali jiné kultury, a hlavně se dostali co nejblíž k zákazníkům. Potřebujeme totiž rozumět tomu, co je trápí a jaké jsou jejich cíle. 

Já jsem asi 4 měsíce po nástupu vyrazil i na Kentico Roadshow, což byl takový předchůdce dnešních Connections.“

Aljaška - fauna

„Dva roky jsem si ale dal od cestování pauzu, narodil se nám totiž syn. Až letos v létě jsem neodolal a vrátil se na Aljašku. Za tři týdny jsem ji projel z jihu na sever a zase zpátky. Původně jsem myslel, že si vezmu nějaké neplacené volno, pak jsme ale v Kentico zavedli pátý týden dovolené a nebylo to potřeba. :)

A co dál? Teď na podzim mě čekají dva delší pobyty v USA. Tentokrát jedu za zkušenostmi, které nám pomůžou posunout produkt zase o kus dopředu a pracovat na konkurenční výhodě. Už se těším na kolegy v Bostonu!“

Aljaška - flóra

A co další možnosti, jak si odpočinout? Je jich víc!

Nové nápady nejčastěji přináší svěží mysl. Proto ty naše necháváme čerpat novou sílu 5 týdnů v roce. Pro kolegy, kteří jsou s námi 10 a více let, je tu ještě bonusový měsíční Sabatikl. A když to pořád nestačí? Vezmeme si neplacené volno a hurá do světa, poznávat cizí kraje!  

A pak jsou tu Sick Days. Jistě, tohle není ideální způsob odpočinku. Ale taková možnost vyležet rýmečku doma a nebrat si hned neschopenku je zkrátka fajn. Počet Sick Days je u nás neomezený – chceme totiž být co nejrychleji fit a zároveň myslíme i na zdraví kolegů.

P.S. Chcete si přečíst další příběhy? Podívejte se, jak si Tonda Moravec užil svůj měsíční Sabatikl, a co říká o neplaceném volnu kolega Michal Ingr

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Chcete si číst dál?

HR? Nejsme žádné čarodějnice!

HR. Oddělení, o kterém se ve firmě nemluví. Nebo mluví až moc. Obor, který je opředen mnoha historkami. A jak to vidíme my?

V kategorii Život v Kentico

Pro čerstvé tatínky máme dva týdny navíc

Novopečeným tatínkům dáváme dva týdny dovolené navíc. Proč to děláme?

V kategorii Život v Kentico

Zápisky z konference UXLx – část první: workshopy

UX Designer Petr Augustin se letos podíval konferenci User Experience Lisabon. Jak probíhaly jednotlivé workshopy a co si z nich odnesl?

V kategorii UX