Přejít na hlavní obsah
Myslíme na rodinu

Myslíme na rodinu

Work-life balance je téma, které v Kentico rezonuje. Třeba proto, že se nám urodilo už dohromady 101 dětí. Zatím. Nebo proto, že spousta kolegů a kolegyň má opravdu zajímavého koníčka, kterému se chce věnovat. Jak na to v Kentico jdeme?

Už rosteme 16 let. Z malého startupu je dnes seriózní hráč na trhu se systémy pro správu obsahu a mnoho zaměstnanců vyrostlo ze studentských let. Našli si životní partnery, někteří založili rodiny. A tomu se přizpůsobila i řada našich benefitů. Samozřejmě, stále máme možnost využít týmový rozpočet na teambuilding v oblíbeném baru. Vedle toho jsme ovšem přidali další výhody, které nám pomáhají skloubit pracovní život s tím rodinným. 

2 týdny otcovské dovolené pro novopečené tatínky

„Hlásím, že se nám narodil Albert! On i maminka jsou zdraví, těším se, až vám ho přivezu ukázat.” Podobné e-maily běží po firmě v posledních letech často. 

Aby měl čerstvý tatínek šanci sžít se s prckem a být oporou partnerce, máme pro něj 10 pracovních dnů dovolené navíc k těm pěti týdnům, které jsou v Kentico už dlouho standardem. A hned po ní společně Alberta pořádně oslavíme. 

Ani kolegyně-maminky nepřijdou zkrátka. Nesehnaly pro svou ratolest místo ve školce nebo mají pocit, že s dítětem chtějí strávit víc času? Prodloužením rodičovské dovolené nebo snížením úvazku jim v Kentico rádi vyjdeme vstříc.  

Pracujeme z domu – nejen v karanténě

Někdy se potřebujeme soustředit a pracovat v naprostém tichu. Jindy dostaneme rýmičku, ale na pocení v posteli to ještě není. No a co když nám onemocní dítě? Nebo máme zrovna auto v servisu a do Brna je to vlakem na dlouhé lokte? To jsou jen některé příklady situací, kdy se člověku pracuje lépe z domu, nemyslíte? 

My také. Stačí se domluvit s týmem, pustit si doma wi-fi a už odškrtáváme úkoly ze seznamu – třeba z pohodlného ušáku po babičce a s předoucím kocourem za krkem. Práce je pro nás činnost, ne místo.

Píchačky nevedeme

V Kentico se mezi sebou dobře známe. Navíc pracujeme agilně a k tomu patří důvěra. Proto u nás nenarazíte na přísného šéfa, který stojí ráno u výtahu se zdviženým obočím a významně si poklepává na hodinky. 

Sovy a skřivani jsou v týmech zastoupení rovným dílem a každý má jiný rytmus. Někteří z nás si navíc ještě doplňují vzdělání. Pracovní dobu si proto nastavujeme individuálně – tak, abychom byli co nejvýkonnější. 

Je jasné, že všichni občas musíme něco zařídit, vyzvednout poštu, zajít k zubaři. Nebo třeba vyvenčit štěně, kterých je v kancelářích habaděj. Tak prostě po domluvě s týmem odběhneme a k počítači se vrátíme později. 

Rádi se družíme – v práci i mimo ni

Za ta léta v Kentico vznikla spousta pevných přátelství, dokonce i nějaké ty páry. A protože v kanceláři se soustředíme hlavně na úkoly a zákazníky, zavedli jsme několik pravidelných akcí, na kterých se uvolníme a pokecáme o životě. 

Žádná cedule „pouze pro zaměstnance“ přitom u vchodu nevisí! Partneři, partnerky, děti, psi – všichni jsou vítáni

A jaké akce jsou nejoblíbenější? 

Kentico akce pro děti

Mikulášská besídka

„Už jdou!” zašumí kuchyňkou. Zatímco naše recepční Kája s Verčou skládají plechy s výtvory malých kuchařů do trouby, děti se chytnou rodičů pevně za ruku a vyrazí do naší auly. Protože po chodbě už k ní kráčí i Mikuláš, anděl a parta pěkně rozpustilých čertů. Mikuláš s vážným výrazem otevře Knihu hříchů a děcka valí oči, co na ně všechno ví. 

Ale nebojte, žádné strašení se nekoná. V knize je přece vedle lumpačin tolik pochval! Prcci si s úlevou odnášejí dárky, které jim firemní andílek nachystal, a rodiče mrkají na kolegy v maskách, jak se jim to zas letos super povedlo. 

Trees for Bugs

V Kentico jsme začali pomáhat přírodě ještě předtím, než to bylo „cool”. Protože proč nespojit příjemné setkání s kolegy s něčím, na co můžeme být hrdí? 

Za každou chybu, kterou najdou naši zákazníci v produktu, zasadíme strom. Jednoduché a užitečné. A když už máme lopatu v ruce, vždycky vysadíme i nějaké stromky navíc. Za těch 10 let už jich kolem Brna roste přes 3 000

Scházíme se takto každé jaro a podzim. Kentico dodá stromy, nářadí a něco na zub. Společně protáhneme tělo, zasadíme tu sad, onde alej, a nakonec si dáme dobré jídlo v místní hospůdce. 

Letní párty   

Zatímco na vánoční besídku, která se koná večer, si rodiče malých dětí raději zajistí hlídání, celodenní letní párty je pro rodiny jak dělaná. V posledních letech ji pravidelně organizujeme ve sportovním areálu v Blučině. 

U výborného jídla a pití si popovídáme i s těmi kolegy a kolegyněmi, se kterými se v práci míjíme. Naše děti se skamarádí s těmi jejich a společně se vrhnou do přilehlého bazénu plného nafukovacích plameňáků. Hned vedle si rodiče můžou zahrát tenis, beach volejbal nebo petanque. K tomu všemu hraje živá kapela. 

A večer, když děti usnou? No co myslíte? Schválně, už jste někdy viděli svého šéfa na elektrickém rodeo býkovi?    


V Kentico je nám spolu dobře. 

Pokud máte pocit, že tohle je přesně parta lidí, se kterou chcete pracovat, ozvěte se nám. Právě hledáme nové kolegy a kolegyně. 

Zaujalo vás naše video? Máme jich už pěknou řádku – podívejte se na náš YouTube kanál. A jestli raději čtete, mrkněte na blog na další podobné, ale i odbornější články. 

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Chcete si číst dál?

Bez chyb bychom nebyli tam, kde jsme teď

Cesta ke Kentico Kontent vedla přes jeden neúspěch. Karol Jarkovský se rozpovídal o tom, jak jsme se pustili do vývoje dalšího produktu.

V kategoriích Rozhovory a Kentico Kontent

Jak na design reviews? S checklistem!

Každý důležitý design, který se má v Kentico dostat do produktu, prochází poctivou zpětnou vazbou. Jak testováním s uživateli, tak důkladným design review týmu.

V kategorii UX

Open space a houpačky? Nemáme a nechceme, protože...

Kanceláře na Nových sadech jsou už naše třetí v pořadí. I proto jsme přesně věděli, jaké by měly být, a taky co tam určitě mít nechceme.

V kategorii Život v Kentico