Přejít na hlavní obsah
Myslíme na rodinu

Myslíme na rodinu

Work-life balance je téma, které v Kentico rezonuje. Třeba proto, že se nám urodilo už dohromady 101 dětí. Zatím. Nebo proto, že spousta kolegů a kolegyň má opravdu zajímavého koníčka, kterému se chce věnovat. Jak na to v Kentico jdeme?

Už rosteme 16 let. Z malého startupu je dnes seriózní hráč na trhu se systémy pro správu obsahu a mnoho zaměstnanců vyrostlo ze studentských let. Našli si životní partnery, někteří založili rodiny. A tomu se přizpůsobila i řada našich benefitů. Samozřejmě, stále máme možnost využít týmový rozpočet na teambuilding v oblíbeném baru. Vedle toho jsme ovšem přidali další výhody, které nám pomáhají skloubit pracovní život s tím rodinným. 

2 týdny otcovské dovolené pro novopečené tatínky

„Hlásím, že se nám narodil Albert! On i maminka jsou zdraví, těším se, až vám ho přivezu ukázat.” Podobné e-maily běží po firmě v posledních letech často. 

Aby měl čerstvý tatínek šanci sžít se s prckem a být oporou partnerce, máme pro něj 10 pracovních dnů dovolené navíc k těm pěti týdnům, které jsou v Kentico už dlouho standardem. A hned po ní společně Alberta pořádně oslavíme. 

Ani kolegyně-maminky nepřijdou zkrátka. Nesehnaly pro svou ratolest místo ve školce nebo mají pocit, že s dítětem chtějí strávit víc času? Prodloužením rodičovské dovolené nebo snížením úvazku jim v Kentico rádi vyjdeme vstříc.  

Pracujeme z domu – nejen v karanténě

Někdy se potřebujeme soustředit a pracovat v naprostém tichu. Jindy dostaneme rýmičku, ale na pocení v posteli to ještě není. No a co když nám onemocní dítě? Nebo máme zrovna auto v servisu a do Brna je to vlakem na dlouhé lokte? To jsou jen některé příklady situací, kdy se člověku pracuje lépe z domu, nemyslíte? 

My také. Stačí se domluvit s týmem, pustit si doma wi-fi a už odškrtáváme úkoly ze seznamu – třeba z pohodlného ušáku po babičce a s předoucím kocourem za krkem. Práce je pro nás činnost, ne místo.

Píchačky nevedeme

V Kentico se mezi sebou dobře známe. Navíc pracujeme agilně a k tomu patří důvěra. Proto u nás nenarazíte na přísného šéfa, který stojí ráno u výtahu se zdviženým obočím a významně si poklepává na hodinky. 

Sovy a skřivani jsou v týmech zastoupení rovným dílem a každý má jiný rytmus. Někteří z nás si navíc ještě doplňují vzdělání. Pracovní dobu si proto nastavujeme individuálně – tak, abychom byli co nejvýkonnější. 

Je jasné, že všichni občas musíme něco zařídit, vyzvednout poštu, zajít k zubaři. Nebo třeba vyvenčit štěně, kterých je v kancelářích habaděj. Tak prostě po domluvě s týmem odběhneme a k počítači se vrátíme později. 

Rádi se družíme – v práci i mimo ni

Za ta léta v Kentico vznikla spousta pevných přátelství, dokonce i nějaké ty páry. A protože v kanceláři se soustředíme hlavně na úkoly a zákazníky, zavedli jsme několik pravidelných akcí, na kterých se uvolníme a pokecáme o životě. 

Žádná cedule „pouze pro zaměstnance“ přitom u vchodu nevisí! Partneři, partnerky, děti, psi – všichni jsou vítáni

A jaké akce jsou nejoblíbenější? 

Kentico akce pro děti

Mikulášská besídka

„Už jdou!” zašumí kuchyňkou. Zatímco naše recepční Kája s Verčou skládají plechy s výtvory malých kuchařů do trouby, děti se chytnou rodičů pevně za ruku a vyrazí do naší auly. Protože po chodbě už k ní kráčí i Mikuláš, anděl a parta pěkně rozpustilých čertů. Mikuláš s vážným výrazem otevře Knihu hříchů a děcka valí oči, co na ně všechno ví. 

Ale nebojte, žádné strašení se nekoná. V knize je přece vedle lumpačin tolik pochval! Prcci si s úlevou odnášejí dárky, které jim firemní andílek nachystal, a rodiče mrkají na kolegy v maskách, jak se jim to zas letos super povedlo. 

Trees for Bugs

V Kentico jsme začali pomáhat přírodě ještě předtím, než to bylo „cool”. Protože proč nespojit příjemné setkání s kolegy s něčím, na co můžeme být hrdí? 

Za každou chybu, kterou najdou naši zákazníci v produktu, zasadíme strom. Jednoduché a užitečné. A když už máme lopatu v ruce, vždycky vysadíme i nějaké stromky navíc. Za těch 10 let už jich kolem Brna roste přes 3 000

Scházíme se takto každé jaro a podzim. Kentico dodá stromy, nářadí a něco na zub. Společně protáhneme tělo, zasadíme tu sad, onde alej, a nakonec si dáme dobré jídlo v místní hospůdce. 

Letní párty   

Zatímco na vánoční besídku, která se koná večer, si rodiče malých dětí raději zajistí hlídání, celodenní letní párty je pro rodiny jak dělaná. V posledních letech ji pravidelně organizujeme ve sportovním areálu v Blučině. 

U výborného jídla a pití si popovídáme i s těmi kolegy a kolegyněmi, se kterými se v práci míjíme. Naše děti se skamarádí s těmi jejich a společně se vrhnou do přilehlého bazénu plného nafukovacích plameňáků. Hned vedle si rodiče můžou zahrát tenis, beach volejbal nebo petanque. K tomu všemu hraje živá kapela. 

A večer, když děti usnou? No co myslíte? Schválně, už jste někdy viděli svého šéfa na elektrickém rodeo býkovi?    


V Kentico je nám spolu dobře. 

Pokud máte pocit, že tohle je přesně parta lidí, se kterou chcete pracovat, ozvěte se nám. Právě hledáme nové kolegy a kolegyně. 

Zaujalo vás naše video? Máme jich už pěknou řádku – podívejte se na náš YouTube kanál. A jestli raději čtete, mrkněte na blog na další podobné, ale i odbornější články. 

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Chcete si číst dál?

Vyrostli jsme o 800 m2

Čtvrté patro budovy BC Titanium nám pomalu přestávalo stačit, tak jsme se od letošního roku rozrostli o další kanceláře a zasedačky o jedno poschodí výš.

V kategorii Život v Kentico

Zákulisí vzniku fairznamka.cz v nesestříhaném rozhovoru s účastníky

Zaujal vás příběh e-shopu s dálničními známkami, naceněného na 401 milionů, který nakonec vznikl za jeden víkend a zdarma? Vyzpovídali jsme dva účastníky hackathonu.

V kategoriích Rozhovory, Život v Kentico, Development a Video

Rozhovor z útrob Chytré karantény

Tomáš Jurásek z Kentico pracuje na aplikaci Poloha pro hygienu v rámci Chytré karantény od začátku. Jak celý proces a samotné aplikace fungují? Jaké projekty dobrovolníci rozjeli v rámci iniciativy CO…

V kategoriích Život v Kentico, Development a Rozhovory