Záhadná pozice č. 4: CRM Integration Developer with .NET
Práce v Kentico

Záhadná pozice č. 4: CRM Integration Developer with .NET

Co si představit pod zaměstnáním v Internal Services? Kolegové z oddělení, kterému nikdo ve firmě neřekne jinak než „Intra“, jsou především vývojáři... A dál?

Jak napovídá název, tenhle tým má pod palcem fungování vnitřních systémů a infrastruktury v Kentico. Kolegové z firmy jsou zároveň klienty téhle party. Má to své výhody. Když se Intře něco povede, okamžitě dostane zpětnou vazbu a poděkovat jim můžeme osobně. 

V Kentico používáme různorodé systémy a produkty pro podporu firemních procesů. Každé oddělení si může vybrat takový, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám – a úkolem Internal Services je propojit systémy tak, aby všechno klapalo. Těmi hlavními jsou Dynamics CRM a Salesforce. Dále také obhospodařují integrace s Business Central, TalentLMS, platebními branami, Intercom,  webovými portálya mnoha dalšími... Těm stačí věnovat jen trochu láskyplné péče, a pak šlapou roky. 

Intra je nepostradatelná při podpoře byznys procesů ve firmě

Co to znamená? Tak třeba kolegové ze Sales vytvoří objednávku. Díky práci Intry se všechno, co prodají, zohlední přehledně ve firemním systému. 

Intra také automatizuje, co se dá – e-mailové notifikace zákazníkům nebo třeba spolupráci mezi Sales a Supportem, aby mohli klientovi co nejrychleji a nejlépe společně pomoci.  

Dalším automatizovaným procesem je sbírání dat zákazníků. Ale žádnou pokoutnost nehledejte. Rasťa, manažer týmu, má v Kentico zároveň na starosti GDPR. Jakmile jde o citlivá data, dohlíží na všechno ostřížím zrakem. Bezpečnost a soukromí bereme vážně. Bez výjimky.

Každodenní činnosti se dělí v poměru 30 : 70

30 % práce tohoto oddělení tvoří podpora interním zákazníkům – ať už se jedná o vychytání chyby v kódech nebo pomoc v automatizacích. Ale pozor, nepleťte si Intru se Supportem – 70 % její práce tvoří vývoj. A portfolio technologií, které používají, není malé. 

Pokud chcete sedět na židli v téhle kanceláři, ovládáte C#, .NET a GIT. Hodit se bude i znalost ASP.NET (MVC), Azure Devops, PowerShell a samozřejmě Dynamics CRM/Salesforce, případně předešlá práce na rozsáhlejším informačním systému.

A jak to v Intře chodí

Zeptali jsme se Honzy, jednoho z jejich vývojářů:

Nejedeme podle přesného harmonogramu – žádný šéf nám za zády bičem nemrská

Od září jedeme ve Scrumbanu. Rasťa sbírá ve firmě zadání a společně se zbytkem managementu určí priority. Společně si v týmu úkoly z backlogu rozdělíme

Pracujeme na pozadí na věcech, které nejsou na první pohled vidět. Ale bez nich by vlastně nefungovalo nic. Šetříme firmě čas a peníze, eliminujeme chyby

Je to fakt různorodá práce, pořád máme šanci učit se nové věci, na které jsme si nikdy předtím nesáhli. Pátky, takže 20 % pracovní doby, věnujeme právě inovacím a vzdělávání. Prostě máme spoustu příležitostí posouvat se profesně i osobnostně. Stačí chtít

Kdo je součástí týmu?

Rastislav Matušík

CIO

Michal Vrána

Technical Leader

Poohlížíme se po posile

Dočetli jste až sem a přemýšlíte, že by vás právě tohle bavilo? Kentico roste, a proto se i v Intře otvírá nová pozice. Přečtěte si podrobnosti v inzerátu zde a ozvěte se – třeba hledáme právě vás.

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Další podobné články

Záhadná pozice č. 3: Content Designer

Dodávání produktového manuálu v podobě jednoho dlouhého PDF je už naštěstí trendem minulosti. V dnešní době Software-as-a-Service se klade mnohem větší důraz na onboarding, perf...

Chci vědět víc

Záhadná pozice č. 2: Component Developer

Co si budeme povídat, na názvu Component Developer toho zas tak moc záhadného není. Ale počkejte, až uslyšíte, že Component Developeři v Kentico jsou a zároveň vlastně nejsou! T...

Chci vědět víc

Záhadná pozice č. 1: Customer Success Manager

Tak si to přeložme –> manažer úspěchu zákazníka. Co si pod tím představit? Vlastně je to docela jednoduché. Když je zákazník úspěšný, pak je i spokojený a nemá tendence odcházet...

Chci vědět víc