Přejít na hlavní obsah
Podzimní vzdělávání a akce online

Podzimní vzdělávání a akce online

V Kentico si ceníme skvělých nápadů, vlastního názoru a odhodlání ozvat se. Jasně, děláme chyby, ale díky nim se učíme. Učení a rozvoj je vůbec u nás velké téma, kterému jsme přizpůsobili i benefity.

Balíček benefitů pro zvídavé

Obor, ve kterém se pohybujeme, se vyvíjí rychlostí blesku. Aby se z toho jednomu nezamotala hlava, musí mít prostor pro nasávání novinek a jejich zkoušení v praxi. Jak na to jdeme? 

V první řadě věnujeme 20 % pracovní doby inovacím – interně tomu říkáme Use Your Friday Well. Co to znamená? Pátky věnujeme sebevzdělávání – pouštíme se do vlastních projektů, objednáváme a čteme knížky z naší pořádně vybavené firemní knihovny, učíme se od ostatních v oboru. Někdy také doháníme resty, pravda. Ovšem žádné mítinky. Psst, musíme se soustředit! 

Bez angličtiny to v IT drhne. Naše lidi v tom ale nenecháme. Namísto externích učitelů, kteří jen přicházejí a odcházejí, máme v Kentico svou vlastní lektorku angličtiny. Tasnim zná firmu zevnitř, ví, co potřebujeme, a také v které kanceláři nás najde, když se chceme ulít.  

Pokud cítíme, že potřebujeme něco víc než jen samostudium, není problém přihlásit se na workshop nebo konferenci. Nepolevujeme ani dnes, v době koronavirové, kdy se většina akcí přesunula do kyberprostoru. 

Potkali jsme se s vámi na podzimních online akcích

Práce z domova a pošmourné počasí jsou jako stvořené pro online vzdělávací aktivity, kterých se nejen účastníme, ale také jich pěknou řádku pořádáme. A co jsme v podzimních měsících zvládli? 

Pro vývojáře

WUG Days 2020

Pokud vás zajímají novinky ze světa technologií Microsoft, možná jste narazili na tři naše developery na konferenci WUG Days 2020 od 21. 10. do 23. 10.  Prošvihli jste to? Nevadí. Máme pro vás záznamy z jejich přednášek. 👇  

Kentico WUG Days

Pro studenty

Praxe v Kentico

Vzhledem k epidemiologickým opatřením jsme nemohli otevřít na FI MU tradiční Kentico Academy. Rozhodli jsme se nenechat studenty ve štychu a nabídnout jim možnost praxe v Kentico formou stáže na 4–5 měsíců

Jak to všechno bude probíhat? Jestli už máte za sebou nějaký projekt, znáte alespoň jeden objektově orientovaný jazyk a webové technologie, přihlaste se na výběrové řízení. Pokud se domluvíme, nejprve vás nalodí zkušení kolegové z týmu přímo v brněnských kancelářích. Po 1–2 týdnech se už můžete připojit z domova a pracovat po jejich virtuálním boku na reálném produktu.  Nábor probíhá průběžně, takže pokud pro vás nastal ten správný čas, do toho

Praxe Kentico

Den SPP FI MU

12. 11. se konal online Den s průmyslovými partnery na FI MU (SPP). Na virtuálním stánku Kentico se spousta posluchačů fakulty „potkala“ s naší garantkou studentských programů Bárou Jakubíkovou a recruiterem Matějem Bystřickým. Ti jim odpovídali na otázky ohledně volných pracovních pozic nebo třeba firemní kultury. Některé studenty to natolik zaujalo, že se k nám přidali k další spolupráci. 

Koho zajímalo technické psaní, zúčastnil se workshopu Technical Writing, který vedl Braňo Smik z týmu Customer Education. 

Někteří budoucí kolegové a kolegyně zase chtěli vědět, jaké technické znalosti a dovednosti jsou ceněné ve firmě a studentům/absolventům často chybí. Odpovědi na tyto otázky se dozvěděli v panelové diskuzi v Bloku 2, které se zúčastnil i Kamil Řezníček, náš Development Director.  Celou panelovku si můžete pustit zde.  

Kentico SPP FI MU

Pro agilní komunitu

Agile meetup #9

Jedete v agilním vývoji? Nebo tím směrem zatím jenom pokukujete? Pro vás jsme 3. 11. uspořádali v pořadí již devátý Agile Meetup ve spolupráci s CzechAgile. Na záznamu si teď dodatečně poslechněte příběhy tří profíků z oboru. Mimo jiné se v jejich přednáškách dozvíte, jaký je rozdíl mezi pozicemi Scrum Master, Agile Ranger a Agile Coach, a jak je možné v oboru růst.  

Kentico Agile meetup


Doufáme, že jsme vás inspirovali a dlouhý podzim vám utekl o něco příjemněji. I na zimu chystáme spoustu zajímavých akcí. Pokud chcete o všech aktivitách Kentico vědět včas, sledujte nás na facebooku, ať vám nic neuteče. 

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Chcete si číst dál?

Design Sprinty při vývoji softwaru: Experimenty s metodikou

Znáte metodiku Design Sprintu, díky které za pouhých 5 dní najdete řešení zásadní výzvy nebo problému? V Kentico si s ní pohráváme už nějaký pátek a náš Scrum Master Petr Hýna byl vždy u toho.

V kategoriích Rozhovory, Development a UX

O neplaceném volnu Michala Ingra

Rozpočítáte si dovolenou až do Vánoc, pak se ale najednou objeví možnost parádního výletu. Co teď? Nechat příležitost utéct, nebo obětovat volno o svátcích? Tak taková věc se v Kentico nestává!

V kategoriích Život v Kentico a Rozhovory

Kentico Xperience se mění – malé flexibilní týmy, komunikace přímo se zákazníky a časté iterace...

V Kentico Xperience jsme se pustili do komplexní modernizace. S tou je úzce spojen i způsob práce ve vývojových týmech. Nevstupujeme ale do neznámých vod – v Kentico Kontentu jsme si všechno už řádně …

V kategoriích Rozhovory, Kentico Xperience a Život v Kentico