Balíček benefitů pro zvídavé
Obor, ve kterém se pohybujeme, se vyvíjí rychlostí blesku. Aby se z toho jednomu nezamotala hlava, musí mít prostor pro nasávání novinek a jejich zkoušení v praxi. Jak na to jdeme?
V první řadě věnujeme 20 % pracovní doby inovacím – interně tomu říkáme Use Your Friday Well. Co to znamená? Pátky věnujeme sebevzdělávání – pouštíme se do vlastních projektů, objednáváme a čteme knížky z naší pořádně vybavené firemní knihovny, učíme se od ostatních v oboru. Někdy také doháníme resty, pravda. Ovšem žádné mítinky. Psst, musíme se soustředit!
Bez angličtiny to v IT drhne. Naše lidi v tom ale nenecháme. Namísto externích učitelů, kteří jen přicházejí a odcházejí, máme v Kentico svou vlastní lektorku angličtiny. Tasnim zná firmu zevnitř, ví, co potřebujeme, a také v které kanceláři nás najde, když se chceme ulít.
Pokud cítíme, že potřebujeme něco víc než jen samostudium, není problém přihlásit se na workshop nebo konferenci. Nepolevujeme ani dnes, v době koronavirové, kdy se většina akcí přesunula do kyberprostoru.
Potkali jsme se s vámi na podzimních online akcích
Práce z domova a pošmourné počasí jsou jako stvořené pro online vzdělávací aktivity, kterých se nejen účastníme, ale také jich pěknou řádku pořádáme. A co jsme v podzimních měsících zvládli?
Pro vývojáře
WUG Days 2020
Pokud vás zajímají novinky ze světa technologií Microsoft, možná jste narazili na tři naše developery na konferenci WUG Days 2020 od 21. 10. do 23. 10. Prošvihli jste to? Nevadí. Máme pro vás záznamy z jejich přednášek. 👇
- Tomáš Jurásek vám představil „Distribuované a škálovatelné řešení pomocí Azure Function & Storage Account.“
- David Beran poradil, „Jak redesignovat webovou aplikaci (skoro) sám a nezbláznit se z toho.“
- A Šimon Gašpar se o své zkušenosti podělil v příspěvku „Ako na Infrastructure as Code využitím Terraformu.“
Pro studenty
Praxe v Kentico
Vzhledem k epidemiologickým opatřením jsme nemohli otevřít na FI MU tradiční Kentico Academy. Rozhodli jsme se nenechat studenty ve štychu a nabídnout jim možnost praxe v Kentico formou stáže na 4–5 měsíců.
Jak to všechno bude probíhat? Jestli už máte za sebou nějaký projekt, znáte alespoň jeden objektově orientovaný jazyk a webové technologie, přihlaste se na výběrové řízení. Pokud se domluvíme, nejprve vás nalodí zkušení kolegové z týmu přímo v brněnských kancelářích. Po 1–2 týdnech se už můžete připojit z domova a pracovat po jejich virtuálním boku na reálném produktu. Nábor probíhá průběžně, takže pokud pro vás nastal ten správný čas, do toho.
Den SPP FI MU
12. 11. se konal online Den s průmyslovými partnery na FI MU (SPP). Na virtuálním stánku Kentico se spousta posluchačů fakulty „potkala“ s naší garantkou studentských programů Bárou Jakubíkovou a recruiterem Matějem Bystřickým. Ti jim odpovídali na otázky ohledně volných pracovních pozic nebo třeba firemní kultury. Některé studenty to natolik zaujalo, že se k nám přidali k další spolupráci.
Koho zajímalo technické psaní, zúčastnil se workshopu Technical Writing, který vedl Braňo Smik z týmu Customer Education.
Někteří budoucí kolegové a kolegyně zase chtěli vědět, jaké technické znalosti a dovednosti jsou ceněné ve firmě a studentům/absolventům často chybí. Odpovědi na tyto otázky se dozvěděli v panelové diskuzi v Bloku 2, které se zúčastnil i Kamil Řezníček, náš Development Director. Celou panelovku si můžete pustit zde.
Pro agilní komunitu
Agile meetup #9
Jedete v agilním vývoji? Nebo tím směrem zatím jenom pokukujete? Pro vás jsme 3. 11. uspořádali v pořadí již devátý Agile Meetup ve spolupráci s CzechAgile. Na záznamu si teď dodatečně poslechněte příběhy tří profíků z oboru. Mimo jiné se v jejich přednáškách dozvíte, jaký je rozdíl mezi pozicemi Scrum Master, Agile Ranger a Agile Coach, a jak je možné v oboru růst.
Zajímá vás, jak to u nás chodí, a chcete vědět všechno mezi prvními? Sledujte nás na Facebooku, LinkedIn nebo Instagramu.