Go to main content

Want to Join Us?

Interested in a particular vacancy? Or do you just fancy meeting us and seeing Kentico with your own eyes? Drop us a line to jobs@kentico.com. We'd love you to include your contact details, they are really useful. You don't need to worry about your CV, a LinkedIn profile is good enough. The most important thing we want to know is why you want to join us.

Do you know a person that would be perfect for our company?

Recommend them. A good tip will be rewarded. Literally.
For any newly recruited colleague that makes it through the trial period, we will give you one month of their salary.

You Can Find Us in Titanium

Every department, including development, marketing, sales, and customer support, have their offices in the Titanium Building on Nové sady in Brno. And, we have offices that would make Google jealous. Really!
Have a look

Open the map in a new tab

Meet us offline

 • Workshop: Scrum a Lean prakticky

  Tušíte, co je to Scrum, ale v praxi jste se ještě nesetkali? Pojďte to změnit! Společně se zkušenými Scrum Mastery Radkem Gajduškem a Petrem Hýnou jsme pro studenty Fakulty podnikatelské VUT připravili workshop věnovaný Scrumu a leanovým principům. Začínáme v 16 hodin.  

 • Coding Dojo pro členy Impact Hub Brno

  Přijďte potrénovat svoje programátorské dovednosti a naučte se principy TDD! Pro členy Impact Hub Brno jsme připravili Coding Dojo. Jeden tým, jedno zadání a dvě hodiny času. Zvládnete to? 

 • UXWell Meetup: Doprava ve městě (UX & SmartCity)

  Zajímají vás témata dopravy a Smart Cities, jako je MHD, carsharing, bikesharing, elektromobilita nebo parkování? Pojďme se na ně zaměřit z designérského pohledu! Dalším UXWell Meetupem vás provede Pavel Jílek. 

 • Přednáška Programování .NET a C#

  V rámci předmětu Programování .NET a C# se v dubnu potkáte s Jaroslavem Nečasem a Zdeňkem Jurkou, našimi kolegy z Kentico. Přednášky jsou určeny studentům FIT a FEKT VUT. 

Write to us, we always reply

At the Interview, You Will Meet...

Pavlína Matoušková

HR Specialist