Technical Writer

Psaní máte v krvi a mezi IT lidmi jste jako ryba ve vodě? Přidejte se k vývojovému týmu a tvořte dokumentaci v angličtině, které porozumí znalec i laik.

Co budete dělat?

Vytvářet materiály a dokumentaci, která pomáhá zákazníkům z celého světa pracovat s naším produktem Kentico Xperience. Jako součást vývojového týmu budete mít perfektní přehled o všech funkcionalitách a podílet se na návrhu jejich řešení. Své technické a jazykové znalosti uplatníte také například při správě našich interních nástrojů.

Jak to vypadá v praxi?

Pracujeme agilně, tedy ve dvoutýdenních cyklech. Sedíme v kanceláři společně s vývojáři a testery, podílíme se na přípravách a plánování sprintu. Když potom vývojáři programují, zpracováváme dokumentaci pro naše zákazníky. Vyvíjenou funkcionalitu popisujeme technickým i netechnickým lidem. Výsledkem práce mohou být API ukázky, ale i scénáře s pár screenshoty vysvětlující marketérům, co mají dělat.

  • Typ úvazku: Plný úvazek, možnost částečného úvazku včetně univerzitní stáže
  • Datum nástupu: Ihned
  • Forma: Možnost práce z domu
  • Technologie: OOP (C#), SQL, Jira, Confluence Software
  • Jazyk: EN C1

Úzce spolupracuje také s kolegy, kteří mají na starosti naše e-learningové kurzy. Zákazníci se s pomocí kurzů a dokumentace učí vyvíjet a upravovat náš produkt. Všechny materiály musí proto spolu dobře ladit. 

Když nám zbývá čas, vytváříme podpůrné nástroje, díky kterým pracujeme efektivněji, nebo zpracováváme poznámky a připomínky našich uživatelů. Záleží pak na konkrétním projektu, co si zrovna procvičíte – technické psaní, programování, výzkum či něco úplně jiného. O tom, jak to u nás chodí a důležitosti Technical Writingu, se také rozpovídal David Beňovský, náš Senior Technical Writer. 

Co byste měli umět a znát?

Programování je základ. I když rozhodně nebudete celý den jen sedět u počítače a programovat, budete se podílet na vývoji softwaru. Měli byste tedy rozumět objektově orientovanému programování, zvládnout sami nějaký kód napsat (ideálně v C#) a mít přehled o základních webových technologiích.  Jestli znáte principy MVC architektury, upřímně zajásáme!

V jednoduchosti je síla. Vašim textům by měl hned na první přečtení porozumět kdokoli – i člověk, který o technické termíny ještě nezavadil. 

Writer taky mluví. S vývojáři budete jedna ruka. Respektive jim pod ruce budete koukat, bavit se s nimi a vše dokumentovat. Pokud máte společenskou náturu a zvládáte si sami organizovat práci, jste náš člověk. 

Everything in English. Všechno píšeme v angličtině, bez její pokročilé znalosti (úroveň C1) se tedy neobejdete.

Spoiler na závěr: 

Upřímně, tahle pozice je výhra. Rozhodně nejde jen o psaní. Zkusíte si VŠECHNO od spolupráce s vývojovým týmem přes vedení projektu až po ladění e-learningu či UX. Těšíme se, až vám vše ukážeme!

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou/kolegyní z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný nebo částečný úvazek. 

Branislav Smik

Kentico je pre mňa hlavne kolektív super ľudí ťahajúcích za jeden povraz. Najviac si cením slobodu a priestor na realizáciu vlastných nápadov – máme naozaj flexibilnú pracovnú dobu, takmer neexistujúcu byrokraciu a management vždy pripravený vyjsť nám v ústrety.

Branislav Smik, Head of Consulting and Customer Education

Chcete se dovědět více o této a podobných pozicích? Přečtěte si více u nás na blogu!

Pošlete nám životopis.

Odesláním formuláře souhlasím, že Kentico uloží a zpracuje mé údaje. Svůj souhlas i odběr newsletteru můžu kdykoliv zrušit.

Na pohovoru se uvidíte s:

Branislav Smik

Head of Consulting and Customer Education

Víte o někom, kdo by se na tuto pozici hodil?
Kontaktujte nás!

Naše nejoblíbenější bonusy

Innovation Time

Innovation Time

Pětinu pracovní doby si plánujete podle toho, čemu se chcete věnovat – projektům nebo dalšímu vzdělávání.

Multisport karta

Multisport karta

Vyrazte cvičit klidně každý den – na náš účet.

Neomezená dovolená

Neomezená dovolená

Po kvalitním odpočinku se pracuje lépe. Proto se mu poctivě věnujte – ať už máte plný úvazek, nebo částečný. Všem nabízíme 5 týdnů dovolené a pokud vám nějaký ten den navíc chybí, můžete zažádat o další dovolenou.

Podobné pozice

Marketing business analytik

Hledáme zkušeného Marketing business analytika s pokročilou znalostí webové analytiky, který se připojí k našemu datovému týmu a bude mít klíčovou roli při optimalizaci našich d...

Security Engineer

Zajišťujte bezpečnost produktu – od návrhu nových funkcionalit po hledání chyb v existujícím řešení.

QA Engineer

Umíte číst v kódu a rádi vychytáváte chyby? Pátrejte po nich s pomocí automatizovaných i manuálních testů!