Technical Writer

Psaní máte v krvi a mezi IT lidmi jste jako ryba ve vodě? Přidejte se k vývojovému týmu a tvořte dokumentaci v angličtině, které porozumí znalec i laik.

Co budete dělat?

Vytvářet materiály a dokumentaci, která pomáhá zákazníkům z celého světa pracovat s naším produktem Kentico Xperience. Jako součást vývojového týmu budete mít perfektní přehled o všech funkcionalitách a podílet se na návrhu jejich řešení. Své technické a jazykové znalosti uplatníte také například při správě našich interních nástrojů.

Jak to vypadá v praxi?

Pracujeme agilně, tedy ve dvoutýdenních cyklech. Sedíme v kanceláři společně s vývojáři a testery, podílíme se na přípravách a plánování sprintu. Když potom vývojáři programují, zpracováváme dokumentaci pro naše zákazníky. Vyvíjenou funkcionalitu popisujeme technickým i netechnickým lidem. Výsledkem práce mohou být API ukázky, ale i scénáře s pár screenshoty vysvětlující marketérům, co mají dělat.

  • Typ úvazku: Plný úvazek, možnost částečného úvazku
  • Datum nástupu: Ihned
  • Forma: Možnost práce z domu
  • Technologie: C#
  • Jazyk: EN C1

Úzce spolupracuje také s kolegy, kteří mají na starosti naše e-learningové kurzy. Zákazníci se s pomocí kurzů a dokumentace učí vyvíjet a upravovat náš produkt. Všechny materiály musí proto spolu dobře ladit. 

Když nám zbývá čas, vytváříme podpůrné nástroje, díky kterým pracujeme efektivněji, nebo zpracováváme poznámky a připomínky našich uživatelů. Záleží pak na konkrétním projektu, co si zrovna procvičíte – technické psaní, programování, výzkum či něco úplně jiného. O tom, jak to u nás chodí, se také rozpovídal Tomáš Nosek, který má aktuálně na starosti oddělení Customer Education.

Co byste měli umět a znát?

Programování je základ. I když rozhodně nebudete celý den jen sedět u počítače a programovat, budete se podílet na vývoji softwaru. Měli byste tedy rozumět objektově orientovanému programování, zvládnout sami něco napsat v C# a mít přehled o základních webových technologiích. Jestli znáte principy MVC architektury, upřímně zajásáme!

V jednoduchosti je síla. Vašim textům by měl hned na první přečtení porozumět kdokoli – i člověk, který o technické termíny ještě nezavadil. 

Writer taky mluví. S vývojáři budete jedna ruka. Respektive jim pod ruce budete koukat, bavit se s nimi a vše dokumentovat. Pokud máte společenskou náturu a zvládáte si sami organizovat práci, jste náš člověk. 

Everything in English. Všechno píšeme v angličtině, bez její pokročilé znalosti (úroveň C1) se tedy neobejdete.

Spoiler na závěr: 

Upřímně, tahle pozice je výhra. Rozhodně nejde jen o psaní. Zkusíte si VŠECHNO od spolupráce s vývojovým týmem přes vedení projektu až po ladění e-learningu či UX. Těšíme se, až vám vše ukážeme!

Myslíte, že jsme pro vás to pravé? Ozvěte se nám a můžeme se sejít v našich kancelářích v centru Brna nebo si zavolat online. Už na pohovoru se seznámíte s kolegou/kolegyní z týmu. A když to oboustranně klapne, budeme rádi, když k nám nastoupíte na plný úvazek. 

Branislav Smik

Kentico je pre mňa hlavne kolektív super ľudí ťahajúcích za jeden povraz. Najviac si cením slobodu a priestor na realizáciu vlastných nápadov – máme naozaj flexibilnú pracovnú dobu, takmer neexistujúcu byrokraciu a management vždy pripravený vyjsť nám v ústrety.

Branislav Smik, Head of Consulting and Customer Education

Chcete se dovědět více o této a podobných pozicích? Přečtěte si více u nás na blogu!

Pošlete nám životopis.

Odesláním formuláře souhlasím, že Kentico uloží a zpracuje mé údaje. Svůj souhlas i odběr newsletteru můžu kdykoliv zrušit.

Na pohovoru se uvidíte s:

Branislav Smik

Head of Consulting and Customer Education

Víte o někom, kdo by se na tuto pozici hodil?
Kontaktujte nás!

Naše nejoblíbenější bonusy

Neomezený počet Sick Days

Neomezený počet Sick Days

Necítíte se dobře? Zůstaňte doma. Neschopenku potřebujete, až když jste nemocní víc jak 3 dny.

Innovation Time

Innovation Time

Pětinu pracovní doby si plánujete podle toho, čemu se chcete věnovat – projektům nebo dalšímu vzdělávání.

Multisport karta

Multisport karta

Vyrazte cvičit klidně každý den – na náš účet.

Podobné pozice

EMEA Sales Engineer

Dokážete naše zákazníky nalodit po technické stránce a vymyslet pro ně nejsnazší cestu k cíli.

Technical Training Specialist

C#, MVC, angličtina. Ovládáte tyto tři věci? Pak určitě čtěte dál!

QA Engineer

Umíte číst v kódu a rádi vychytáváte chyby? Pátrejte po nich s pomocí automatizovaných i manuálních testů!