Přejít na hlavní obsah
2020 – ohlédnutí za nevšedním rokem

2020 – ohlédnutí za nevšedním rokem

Rok 2020 pomalu končí. A můžeme poctivě říct, že to byla jízda. Na pozadí globální pandemie jsme přeskládali firmu a přesunuli se do bezpečí domácích pracoven. Máme dva produkty a v nich 25 nových kolegů a kolegyň. A dál?

Transformace, kam se podíváš

Tento rok jsme odstartovali vytvořením dvou produktových divizí, z nichž každá má vlastní vedení. Mezi nimi stojí sdílená oddělení. Byla to vcelku výzva. Ovšem díky ní jsme (mimo jiné) přilákali hodně talentů – z vlastních řad i z jiných firem. 

Kontent, který jsme založili před lety jako startup uvnitř Kentico, se vyhoupl do B2B enterprise segmentu, kde zdatně konkuruje ostatním. Kentico Xperience zase prochází velkou modernizací – produktu, byznys modelu i způsobu práce

Nové verze Kentico Xpereience "Phoenix" a motto pro Kentico Kontent

Nové webovky – aby nám svět rozuměl

Ruku v ruce s přeskládáním firmy šla i tvorba nových webových stránek. Vedle té Kontentové jsme spustili zbrusu nový prostor pro Kentico Xperience. A obě produktové divize zastřešuje stránka Kentico, která nás představuje jako firmu – naše vize, hodnoty, historii i novinky. Zároveň funguje jako rozcestník k jednotlivým produktům. 

Ptáte se, co za takovou hromadou práce stojí? Jako vždy, zákazník. Je pro nás prostě důležité, abychom pro něj byli čitelní a všechno, co děláme, mu zjednodušovalo život. 

Oslava 5, 10, 15 let s firmou

A pak přišla Korona

Covid-19 už je s námi pěkných pár měsíců a nevypadá to, že bychom ho v nejbližší době setřásli. Zpočátku si nikdo nemohl být jistý, jestli ho pandemie citelně nezasáhne. 

I když jsme nejprve také měli obavy, dokázali jsme si už od první vlny udržet týmového ducha, pomáhat okolní komunitě i sobě navzájem. Řada z nás se vrhla do dobrovolnických projektů – od rozvozu nákupů seniorům po účast na projektu Chytré karantény.   

Spousta firem kolem nás, dokonce i v IT, musela snižovat zaměstnanecké úvazky, omezit kancelářské prostory nebo snižovat platy; rušily se projekty a propouštěli lidé. 

Kentico ovšem zvládá procházet pandemickým minovým polem bez ztráty kytičky. Ano, museli jsme se přizpůsobit novým výzvám a někdy to nebyla procházka růžovým sadem. Můžeme s radostí říct, že každý kolega a kolegyně ve firmě má stále plný plat, vlastní židli i svůj pracovní stůl. A to nejdůležitější – tým, na který je zvyklý/á a může se na něj spolehnout.

Celofiremní KAMA - Kentico Ask Me Anything

Společně online

I když je nám v kancelářích dobře, zdraví a bezpečnost jsou přednější. Přesunuli jsme se tedy do virtuálního světa, dokud se pandemii nepodaří dostat pod kontrolu. Zůstali jsme ale stále v těsném kontaktu. Uznáváme, kam se hrabou skupinové cally na týmovou snídani v kuchyňce. Ale hodně se nám toho online podařilo

  • Většina plánovaných akcí se přesunula plynule do kyberprostoru – webináře, workshopy, dokonce i narozeninové party! Dokonce jsme zvládli uspořádat virtuálně i obě naše klíčové konferenceKentico Xperience Connection a Kontent Horizons. Úspěch překonal naše očekávání hlavně díky skvělé práci obou organizačních týmů
  • Release každé nové verze Kentico Xperience si zaslouží party. To, že jsme si na třináctku museli připít virtuálně, nás nezastavilo. 
  • Po krátké jarní přestávce jsme začali zase aktivně nabírat nové kolegy a kolegyně. Chceme, aby se u nás cítili od začátku dobře, proto jsme rychle přetavili onboarding do online formy. A už se nemůžeme dočkat, až si spolu zajdeme na „opravdový“ oběd!  
Práce na homeoffice a online meetingy

Nejsme dokonalí, ale pracujeme na tom

V tomhle náročném roce dokázali kolegové a kolegyně v Kentico, že tvoří skvělý tým. Když jde do tuhého, vracíme se ke kořenům. K hodnotám, které nás drží pospolu jako lepidlo, a k cílům, které jsme si společně stanovili. 

Přejeme si do nového roku… 

Aby byl snazší než rok 2020. Pro nás, pro kolegy v ostatních firmách i pro naše blízké. 

Přejeme vám krásné svátky. Užijte si zaslouženého oddechu a budeme se těšit v roce 2021.

Kentico přání Petr Palas 2020

O všech plánovaných akcích píšeme také na Facebooku. Sledujte nás, ať vám žádná neuteče.

Chcete si číst dál?

Programátoři, testeři… a dál?

Programátor, nebo tester? Tomáš Nosek hledal jiné možnosti. Začal pracovat v Kentico jako Technical Writer a dnes vede tým Customer Education.

V kategoriích Rozhovory a Development

To nejlepší z podzimních a zimních UX konferencí 2019

I když už začal nový rok, stále nám doznívají v hlavách některé zajímavé myšlenky z toho loňského. Patří k nim i metody a postřehy, které náš UX tým dovezl z návštěv tuzemských i zahraničních konferen…

V kategorii UX

Velké srovnání prototypovacích nástrojů 2017

Náš UX designér Petr Augustin připravil přehled nejzajímavějších prototypovacích nástrojů. Potřebujete ověřit nápad? Tenhle seznam vás bude zajímat!

V kategorii UX